YENİLER >

Kediler Kaç Kelime Anlar?

Kediler Kaç Kelime Anlar?

Kediler ve kediciler arasında güçlü bir bağ vardır. Sürekli olarak kedinizle konuştuğunuzu biliyoruz. Peki, kediler kaç kelime anlar?

Kedilerin genel olarak 20 ila 40 kelime anladığını, hatta bazı araştırmalara göre 50 kelimeye kadar anladığını biliyor muydunuz? Aynı zamanda kediler isimleri öğrenebilir ve seslenildiği zaman ondan bahsedildiğini rahatlıkla anlayabilir.

Kedilerin kelimeleri anlamaktan ziyade ayırt edebildiği ve bazı şeyler ile ilişkilendirebildiği daha doğrudur. Kediler, kelimeleri beden dili, ses tonu ve seslendirme ile ilişkilendirir. Bunları da oyunlar, ödüller, ikramlar, beslenme, sevme ve diğer eylemler ile ilişkilendirir. 

Kediler insanların ne söylediğini anlayabilir mi?

Kediler de insanlar gibi konuşmayı seven canlılardır. Bazen bir soru sorduğumuzda cevap verdiklerini bile görürüz. Kedilerin, sakin ve yumuşak bir ses tonu ile konuşulduğunda, insanlar ile etkileşime girme ve tepki verme olasılıklarının yüksek olduğu belirtilmiştir. Bu da kediniz ile iletişim kurarken ne kadar yumuşak ses tonuyla konuşursanız, o kadar iyi iletişim kurabileceğinizi gösterir. Kediler ses tonu ve vurgu ile ne yapmak istediğinizi anlayacaklardır. Her seferinde mama vermeden önce ‘gel’ sözünü kullanırsanız, kediniz mama yeme vakti olarak ‘gel’ sözünü zihnine yerleştirecektir.

Keditörün Önerisi

Barınaktan Evlat Edinmek

20.09.2021

Kimsesiz veya terk edilmiş dostlarımıza sıcak bir yuva açmak için barınakları ve sokakları ...

Kediler Alemi

Sıcakların Kedilere Etkisi

22.07.2021

Kedilerin güneşle haşır neşir olduklarını, sıcak havaları sevdiklerini biliyoruz. Ancak bu ...

Ünlü Kediler

27.04.2021

Uzaya gönderilen ilk ve tek kedi, Fransız Felicette’dir (Astro kedi) 1963 yılında ...

Bir Dosta Veda - Emek Ekşi

14.04.2021

Sevgi, canlılara sunulmuş muazzam bir hediyedir. Amansız bir yaşam savaşının döndüğü bu ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER