YENİLER >

Kedilerin Ruh Halleri

Kedilerin Ruh Halleri

Kediler davranışlarıyla ruh hallerini belli ederler. Kediler, çok çeşitli temel duygulara sahiptir. Tıpkı insanlar gibi mutlu, üzgün, korkmuş, rahatlamış ve hatta sinirli hissederler. Kedinizle iyi bir ilişkinin altın kuralı bu duyguları nasıl anlayacağınızı ve gerektiğinde nasıl cevap vereceğinizi öğrenmektir.

Rahat bir ruh halindeki kedi

Kediler rahat hissettiklerinde, yavaş yavaş gözlerini açıp kapatırlar. Gözleri yarı açık, yarı kapalı keyifli bir pozisyondadır. Bulunduğu halden memnun ve rahattır.

Odaklanmış bir ruh halindeki kedi

Kedilerin içgüdüsel olarak avcılık yönleri çok gelişmiştir. Kediler avına odaklandığında, kulakları ve bıyıkları, vücutları dikkatlerinin odak noktasına doğru açılacak şekilde öne doğru eğilir. Avını gözüne kestirir ve kuyruğunu hızlıca sallayarak hedefe koşar.

Mutlu ruh halindeki kedi

Mutluyken çoğunlukla mır mır sesler çıkartır. Kulakları yukarı ve öne doğru bakar. Yatarken patileri içeri doğru katlanmıştır. Bacakları dışarı doğru yayılmıştır. Bu hareket kedinizin çok mutlu olduğunu gösterir.

Endişeli ruh halindeki kedi

Kediler rutine alışık canlılardır. Rutinleri bozulduğunda endişeli ruh haline bürünebilirler. Gözleri açıktır ve uzun aralıklar ile kapanıp açılır. Kulakları ileri geri sağa sola hareket eder.Her sese tepki verir. Sırtı koşmaya ya da atlamaya hazır pozisyonda, dik bir şekilde durur.

Sinirli ruh halindeki kedi

Kediler bir çok şeye sinirlenebilir. Ona yanlış bir hareket yaptıysanız, mamasını zamanında vermediyseniz, onu ihmal ettiyseniz veya korkuttuysanız kedinizi sinirli bir halde görmeniz mümkündür. Sinirli bir kedinin tüm duyuları hedeflerine göre ayarlanır; gözler iyice açılır, kulaklar ileri, bıyıklar ileri doğru dönük olur. Üzerine yürüdüğünüzde size tıslıyorsa onu bir süre yalnız bırakmanız gerekmektedir. 

Keditörün Önerisi

Sıradan Kedi Yoktur

19.07.2021

Kedilerin sıradan ve hepsinin aynı özelliklerde olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hepsinin ayrı ...

Kediler Alemi

Kedinize Bunları Yapmayın!

29.08.2021

Kedinizle çok ilgilenmek istiyor, onu çok seviyorsunuz ama bazen doğru olduğunu düşünürken, ...

Kedilerde Duyu

01.08.2021

Kedilerin insanlara göre duyuları daha keskindir. Onlar avcılık yeteneklerini de bu duyu ...

5 Farklı Kedi Kişiliği

18.05.2021

Söz konusu kediler olduğunda çoğu insan tek bir basmakalıp karakterleri olduğunu düşünür. ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER