YENİLER >

Kediniz İçin Ev Kazaları Önlemleri

Kediniz İçin Ev Kazaları Önlemleri

Evinizde kedilerinizin başına gelebilecek, olası ev kazalarını önlemek için birkaç önerimiz var!

Sobalar veya elektrikli cihazlar ve kablolar, kediler için tehlike oluşturabilir. Ocakta pişen yemekleriniz ve ateşle yalnız bırakmayın. Elektrikli ocaklar ateş görüntüsü olmadığı için kediniz için fazladan tehlike arz edebilir. Saç düzleştirici, ütü gibi cihazlar soğumadan kedilerinizin ulaşabileceği yerlerde olmamasına dikkat edilmelidir.

Ev temizleyicileri veya dezenfektanlarla temizlenmiş nesnelerle temas alerjiye veya zehirlenmeye neden olabilir. Yeni temizlenmiş zeminler ve mobilyalar bu nedenle temiz su ile durulanmalıdır.

Alkol, kokulu yağlar, kahve telvesi veya sigara gibi ürünler (veya sigaradan arta kalan izmaritleri) dostlarımıza uygun değildir ve bu nedenle onlardan uzak tutulmalıdır.

Çok sayıda iç mekân bitkisi kedilerde zehirlenmelere yol açmaktadır. Bitki seçimi yaparken kediniz için güvenli olduğundan emin olun.

Kedinizin sıkışmaması ve yaralanmalara maruz kalmaması için pencerelerin üst açılımları kullanmak tehlikeli olabilir.

Çamaşır makinesini çalıştırmadan önce içini kontrol etmelisiniz. Klozet kapağı daima kapalı olmalıdır. Bununla birlikte, açık tuvaletler kediler için bir tuzak olabilir. Özellikle yavru kediler tuvalete düşerse kendi kendine çıkamaz. Yardım gecikirse çok kötü sonuçları olabilir.

Kimyasal ürünlerinizi kapalı ve dikkatli muhafaza etmelisiniz. Temizlik ve ecza dolapları da bir tehlike kaynağı olabilir.

Düşmeleri önlemek için balkonlar için kedi ağı kullanabilirsiniz.

Evdeki diğer bir tehlike, kedileri oynamaya ve ısırmaya teşvik eden kablo ve iplerdir. Bazı kediler iplerle oynamak isterken yutmaya çalışabilir.

Bu tavsiyeleri ciddiye alırsanız, evinizi kısa sürede kediniz için güvenli hale getireceksiniz.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedinizin İsmi Ne Olsun?

09.07.2021

Kedinizle bir yola çıktınız, artık beraber yaşamaya karar verdiniz. Ama bir şey eksik minik ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER