YENİLER >

Kediler

Kediler

Kediler evimizin neşesi, sokaklarda başını okşayıp, beslediğimiz birbirinden farklı özellikleri ile insanların sevgisini kazanan dostlarımız..

Kediler komiktir

Türden türe demek kısıtlayıcı olur, türler içinde bile karakteristik özellikleri farklı olan kedilerimizin ortak özellikleri ise hepsinin bir şekilde komik olmayı başarması. Tam bilgisayarda bir iş yaparken klavyenin üzerine gelip yatması, bir belgesel izlerken televizyondaki hayvanları canlı sanıp ekrana atlaması, geceleri bir anda sağa sola koşması daha saymakla bitmeyen komiklikleri ile kediler neşedir.

Kediler sağlığa faydalıdır

Ömrünüze ömür katan kediler… Kedi mırlaması, insanı stresten arındıran bir durumdur. Kedi sahibi insanların, diğer insanlara göre %40 daha az kalp krizi geçirme durumu olduğunu da biliyor muydunuz?

Kediler bazen ürkütücüdür

Karanlıkta parlayan gözleriyle size bakıyor ve kıh diye çıkardığı sesle o an sizi korkutuyor olabilir. Ya da bazen evde boşluğa gözleri dalmış bir şekilde bakıyor, kendi kendine söyleniyor mu? Korkmayın, kedilerin ürkütücü olması o sevimlilikleriyle biraz zor.

Kedilerin bakımı kolaydır

Kediler kendi kendilerini temizleyebilen canlılardır. Banyo yapma gereği hissetmez kendini temizler ve tuvaletlerini yaptıktan sonra gömer. Ancak aynı temizliği çevresinden de bekler. Mama ve su kaplarının daima temiz olması gerekmektedir.

Kediler her yerdedir

Kedinizi evde ararken, elinizle koyduğunuz gibi bulamazsınız. Çöp kutusuna, küvete, lambaların üstüne, perdelerin arasına, koltukların altlarına, televizyonun arkasına bakmanız gerekebilir. Her yerde olmayı seven canlılardır.

Kediler ortalığı karıştırır

Doğaları gereği meraklı canlılardır. Evde yabancı gördüğü her şey anında ilgisini çeker ve karıştırır. Onayı alınmadan eve bir şey sokamazsınız diyebiliriz.

Kediler şaşkındır

Gölgelerine, aynalarındaki yansımalara, yeni insanlara hatta bazen sizin yaptığınız hareketlere… Kediler her şeye şaşırabilen canlılardır.

Kameradan hazzetmez

Kimi kediler cep telefonu, fotoğraf makinesi gibi onu hedef alan kadrajın yüzüne tutulmasından hoşlanmaz, poz vermekten kaçınarak sahiplerini sosyal platformlara fotoğraf koyma keyfinden net bir şekilde alıkoyarlar. Tam güzel bir pozunu yakaladım derken kımıl kımıl hareket edip kadrajın dışına çıkarabilir veya yakaladığınız o muhteşem anı bozup adeta ‘ne yapıyorsun’ der gibi bakış atabilir.

Keditörün Önerisi

Kahraman Kedi Arthur

16.02.2021

Avustralya’da evlerinin arka bahçesinde ülkenin en zehirli yılanı tarafından saldırıya ...

Dumanlı Pars - Fulya Köse

12.02.2021

Dumanlı pars (Neofelis nebulosa) veya Bulutlu leopar, kedigiller (Felidae) familyasından ...

Kediler Alemi

Kaplumbağalar

13.08.2021

Kaplumbağalar sırtındaki kalın kabukla dikkatleri üzerine çeken canlılardır. ...

Yaban Kedileri Geri Döndü

05.08.2021

Yaban kedileri yüzyıllar sonra Hollanda’ya geri döndü. Avlanma ve orman sayılarının ...

Ünlü Kediler

27.04.2021

Uzaya gönderilen ilk ve tek kedi, Fransız Felicette’dir (Astro kedi) 1963 yılında ...

Hayvan Polisi Geliyor!

03.07.2020

“Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü”nün kurulması İçişleri Bakanı ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER