YENİLER >

Bir Kedi Adını Nasıl Öğrenir?

Bir Kedi Adını Nasıl Öğrenir?

Kediler özgür, bağımsız hayvanlardır. Eğitime, köpekler kadar ilgili değillerdir. Yavru bir kedinin ilgisi hep farklı yönde olacaktır. Peki, ona ismini nasıl öğretebilirsiniz?

Kedinize ismini öğretebilmek için onunla iyi zaman geçirmeniz gerekmektedir. Sizi tanıması bu hususta önemlidir. Kedinizin adına karar verdikten sonra ona her seslendiğinizde, onun duyabileceği şekilde ancak yumuşak tonlarda ismini söyleyin. Duymaya alışması için birçok kez söylemeniz gerekmektedir. Kedinize her seslendiğinizde ona bir ödül maması verebilirsiniz. Böylece adını her söylediğinizde bir süre sonra size dönecektir. Hatta cevap bile vermeye başlayacaktır. O adına tepki verdiğinde onu hep ödüllendirin.

İsmini öğreneceği en iyi zaman karnı açken diyebiliriz. Kedinize ismini öğrettiğinizde, yalnızca olumlu çağrışımlara sahip olmasını sağlayın. Yemek zamanı geldiğinde ya da programlanmış bir oyun zamanından hemen önce ismini söylemeniz onun öğrenmesi açısından çok daha yararlı olacaktır. İsmini yeni öğrendiği zamanlarda, olumsuz bir durum yaşarken ona ismini telaffuz etmeyin. Örneğin; veteriner ziyaretlerinde stresliyken, adını söylemek kedinizde olumsuz çağrışım yapacaktır.

Keditörün Önerisi

İkiz Kediler Var mı?

20.07.2021

Kediler ikiz doğabilir ve bu sadece DNA testi ile anlaşılır. Genetik haritalandırma zor ve ...

Kediler Alemi

Kedilerde Yeme Bozuklukları

16.08.2021

Kedilerin çoğu yemek yemeyi sever. Özellikle evde yaşayan kedilerin çoğu, sokaktaki kedilere ...

Kediyle Tilkinin Dostluğu

10.07.2021

Suriye’deki Ernesto Barınağı’nda farklı tür hayvanların bir aradaki uyumu dikkat çekti. ...

Pire - Esra Bandırma

16.02.2021

İnsan popülasyonunun gün geçtikçe artıyor oluşu, dünyamızı daha kalabalık hale ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER