YENİLER >

Kediler İçin Evde Oluşabilecek Tehlikeli Durumlar

Kediler İçin Evde Oluşabilecek Tehlikeli Durumlar

Kediler çok meraklı canlılardır. Bazı durumlar onlar için tehlikeli hale gelebilir. Evde onları tehdit eden bazı durumlar vardır. Kedicilerin dikkat etmeleri gereken o durumlara, sizler için değindik.

Kediler başlarını belaya sokma konusunda oldukça beceriklidirler. Çünkü onlar çok meraklı canlılardır. Hareket eden her şeyin peşinden gider, yüksek yerlere tırmanmak isterler. Ev ortamında da kediler için tehlike yaratabilecek birçok şey vardır.

Açık bırakılan çamaşır makineleri

İçinde yeni yıkanmış çamaşır varsa, bir de sıcaksa kediler için tam da uyunması gereken yerlerdir. Kapaklarını açık unutmamaya dikkat etmelisiniz.

Sıcak ocaklar

Kediler sıcağı seven canlılardır. Kediler sıcak bir ortam bulduklarında, oraya yakın olmak isterler. Özellikle yavru kediler ocak olduğunu anlamaz ve bu durum felaketle sonuçlanabilir. Güvenlik açısından evcil dostunuzu ocaktan uzak tutmalısınız.

Kağıt öğütücüler


Kesinlikle kedilerden uzak tutulmalı, asla ulaşamayacağı yerde saklamalısınız, gerekirse bir dolaba kilitlemelisiniz. Aksi halde çok kötü sonuçlar doğurabilir.

Pencereler

Kediniz pencere kenarında zaman geçirmeye bayılır. Ancak bir böcek veya hareket eden bir şey gördüğünde durum hiçte böyle olmaz. Kediler hareket eden bir şeyi yakalamak isterler. Onun peşinden koşarken aşağıya düşmeleri mümkündür. Pencerelere koruyucu önlem alınması gerekmektedir. Tel taktırmak iyi sonuç verecektir.

Ütü masası ve ısınmaya bırakılan ütü

Meraklı bir kedi yavrusu tarafından tırmanılır veya üzerine çıkılmak istenirse devrilebilir. Ütünün üzerine devrilmesi gibi durumlarda kötü sonuçlar doğabilir.

Zehirli bitkiler

Hem kedi hem de bitkileri seviyorsanız, sizi zor zamanlar bekliyor olabilir. Kediler kedi çimini sevdiği gibi diğer bitkilere de ilgi gösterebilir. Onlar için toksik olacak bazı bitkileri evinizden ya da bahçenizden uzak tutmalısınız. Zambaklar, zehirli sarmaşıklar, yüksük otu, aloe vera, bazı kaktüs çeşitleri bu zehirli bitkilere örnek olabilir.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedici Ol, Terk Etme!

19.07.2021

Bazı insanlar, kedici olmanın ona ömür boyu huzurlu, güvenli ve sevgi dolu bir ortam ...

Kediler İş Başında!

13.05.2021

ABD'nin Chicago şehrindeki fare istilası sorununu çözmek bir hayvan barınağındaki kediler ...

Oyunun Kuralı Değişiyor!

07.01.2021

Bu haber kedilerle doğrudan ilgili değil. Ancak dolaylı yoldan da olsa onları ilgilendiriyor. ...

Saklı Kalmış Cennet

13.11.2020

Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Kıbrıs Köyü Kanyonu, doğal güzelliğiyle büyülüyor. ...

Yeni Yazarımız Emek Ekşi

16.10.2020

1997, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden bu temmuz ayında ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER