YENİLER >

Kedim Neden Beni Takip Ediyor?

Kedim Neden Beni Takip Ediyor?

Kediniz evde siz nereye gitseniz peşinizden geliyor, oda oda sizinle dolaşıyorsa bunun bazı sebepleri vardır. Koştur koştur siz kalktığınızda peşinizden sizi takip ediyorsa bu sadece sizden bir şey istediği için değil, bunun birçok nedeni olabilir.

Peşinizden ayrılmayan minik dostunuzun sizi takip etmesinin birçok nedeni vardır. Yavru kedi döneminde öğrenilmiş bir davranış olarak peşinizden geliyor olabilir. Özgür ve bağımsız gözüken kedilerimiz, hayatı keşfetmeyi annelerinden öğrenirler. Yavruluk dönemlerinde annesini taklit ve takip eden kediler öğrenilmiş bu davranışı ileriki yaşlarında da devam ettirebilirler.

Kediniz sizi çok seviyor! Bu sebeple sizi takip ediyor, yanınızdan ayrılmak istemiyor olabilir. O sizinle vakit geçirmek istiyor. Etrafınızda zaman geçirmek onun için eşsiz bir mutluluk. Bazen sizinle bir oyun oynamak istiyor, bazense sadece yanınızda vakit geçirmek istiyor olabilir. Ama sizinle olmak istiyor! Onların bu büyük sevgisine sizler de oyun oynayarak, onu tarayarak, bazen sadece okşayarak karşılık verebilirsiniz.

Sokaktaki dostlarımız da sizi takip ediyor olabilir

Dışarıda zor şartlarda yaşayan minik bir kedi dostunuz peşinize takıldıysa onu görmezden gelmeyin. O sakince sizi takip ederken bu onun ne kadar cana yakın olduğunu gösterir. Su ve mama verin. Yumuşak bir şekilde onu strese sokmadan onu okşamayı deneyin. Belki de sadece sevilmek istiyordur. Tasması olup olmadığını kontrol edin, evden kaçmış bir ev kedisi olabilir. Evde sahibini takip etmeye alışmıştır ve dışarıda gördüğü bir insanın peşine takılmıştır. Eğer ev kedisiyse, sahibine ulaşmaya çalışın. Bu konudaki sosyal medya uyarılarını taratabilirsiniz.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Bir Kedinin Kalbi

17.10.2021

Bir kedinin kalbi dakikada 100 ila 200 kere atar. Kalp kapakçıkları hızla açılıp kapanır. ...

Kedim Neden Mama İstiyor?

26.06.2021

Sizin de kediniz hep aç ve yemek yemek için miyav sesleriyle peşinizden ayrılmıyor mu? Gün ...

Kahraman Kedi Arthur

16.02.2021

Avustralya’da evlerinin arka bahçesinde ülkenin en zehirli yılanı tarafından saldırıya ...