YENİLER >

Kedim Neden Beni Takip Ediyor?

Kedim Neden Beni Takip Ediyor?

Kediniz evde siz nereye gitseniz peşinizden geliyor, oda oda sizinle dolaşıyorsa bunun bazı sebepleri vardır. Koştur koştur siz kalktığınızda peşinizden sizi takip ediyorsa bu sadece sizden bir şey istediği için değil, bunun birçok nedeni olabilir.

Peşinizden ayrılmayan minik dostunuzun sizi takip etmesinin birçok nedeni vardır. Yavru kedi döneminde öğrenilmiş bir davranış olarak peşinizden geliyor olabilir. Özgür ve bağımsız gözüken kedilerimiz, hayatı keşfetmeyi annelerinden öğrenirler. Yavruluk dönemlerinde annesini taklit ve takip eden kediler öğrenilmiş bu davranışı ileriki yaşlarında da devam ettirebilirler.

Kediniz sizi çok seviyor! Bu sebeple sizi takip ediyor, yanınızdan ayrılmak istemiyor olabilir. O sizinle vakit geçirmek istiyor. Etrafınızda zaman geçirmek onun için eşsiz bir mutluluk. Bazen sizinle bir oyun oynamak istiyor, bazense sadece yanınızda vakit geçirmek istiyor olabilir. Ama sizinle olmak istiyor! Onların bu büyük sevgisine sizler de oyun oynayarak, onu tarayarak, bazen sadece okşayarak karşılık verebilirsiniz.

Sokaktaki dostlarımız da sizi takip ediyor olabilir

Dışarıda zor şartlarda yaşayan minik bir kedi dostunuz peşinize takıldıysa onu görmezden gelmeyin. O sakince sizi takip ederken bu onun ne kadar cana yakın olduğunu gösterir. Su ve mama verin. Yumuşak bir şekilde onu strese sokmadan onu okşamayı deneyin. Belki de sadece sevilmek istiyordur. Tasması olup olmadığını kontrol edin, evden kaçmış bir ev kedisi olabilir. Evde sahibini takip etmeye alışmıştır ve dışarıda gördüğü bir insanın peşine takılmıştır. Eğer ev kedisiyse, sahibine ulaşmaya çalışın. Bu konudaki sosyal medya uyarılarını taratabilirsiniz.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedilere Kişilik Testi

14.06.2021

Amerika’da 45 hayvan barınağında uygulanmaya başlanan yeni bir uygulama sayesinde kedilerin ...

Yaşa(t)mak - Yaren Çiçek

25.03.2021

Hayatta sadece kendimizi ve bize ait olan şeyleri sevmeyi bıraktığımız gün, her şeyin daha ...

Marilyn - Ümit Manay

10.02.2021

Tam hatırlamıyorum ama onu gördüğümde on yedi yașlarındaydım. Yağmurlu bir günde ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER