YENİLER >

Kedinizin Kişiliği Hangisi?

Kedinizin Kişiliği Hangisi?

Kedilerde insanlar gibi birbirinden farklı karakterlere sahiptirler. Kişiliklerine göre kediler 3 gruba ayrılır: alfa kedi kişiliği, beta kedi kişiliği, gama kedi kişiliği. Sizin kediniz hangisi?

Alfa Kedi Kişiliği

Bu kediler inanılmaz zekidirler. Alfa kediler oyunu çok severler, aşırı enerjik yerinde durmayan bir kişiliğe sahiptirler.Yalnızlığı severler. Çünkü ilgi odağı olmak isterler.Yanlarında bir arkadaş istemezler ben merkezli olurlar.Sizinle devamlı oyun oynamak isteyecek, bitmeyen enerjisi ile sizi de oyuna her seferinde dahil edecektir. Özellikle dişi alfa kediler bölgeleri ona özel, yemeği ona özel ve evi, siz ona özel olun isterler.

Gama Kedi Kişiliği


Bu kişilikteki kediler mutsuz gibi algılanır ama aslında onlar utangaçtırlar. Onlar hayvanlara ve insanlara fazla güvenmez, içine kapanık olurlar. Tek başına yaşamayı sever. Bu kişilikteki kediler uyku aşığıdır. Rutini uyku diyebiliriz. Bu kişilikteki kediler durgun oldukları için veteriner kontrolleri daha sık yaptırılmalıdır. Aksi halde hastalandıkları anlaşılmayacak kadar sakin bir hayat geçirirler.

Beta Kedi Kişiliği

Tam bir sevgi pıtırcığı diyebiliriz. Kucaktan inmeyen kendini sevdirmeye aşık bir kişilik. Beta kedilerin hayvanlara ve insanlara güveni tamdır. Gelen misafirleri bile oyunla karşılarlar. Evin neşe kaynağı diyebiliriz. Bulunduğu her ortama neşe katar. Oyuncu, sevecen ve eğlencelidir. Sadece insanlarla değil, kedi, köpek, kuş gibi tüm hayvanlara da sevgi doludur.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Yeni Ev ve Kediler

22.07.2021

Mama kabının yerinin değişmesine dahi strese giren kediler, ev ortamı değiştirdiklerinde zor ...

Kediler İş Başında!

13.05.2021

ABD'nin Chicago şehrindeki fare istilası sorununu çözmek bir hayvan barınağındaki kediler ...

Elma ve Kedinin Faydaları

13.03.2021

1-Anti-Kanser Vücudu hayat emici kanserli hücrelerden koruyan güçlü anti-kanser yeteneklerine ...

Dikkat Kedi Çıkabilir!

18.02.2021

Sivas Belediyesi örnek bir olaya imza atarak, şehrin birçok noktasına ‘Kedi çıkabilir’ ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER