YENİLER >

Kim Demiş Kediler Nankör Diye?

Kim Demiş Kediler Nankör Diye?

Kedilerin nankör canlılar oldukları kesinlikle yanlıştır. Onlar sadece biraz fazla özgür yaşamayı severler. Kim demiş kediler nankör diye? Bu sadece kedi ve köpeklerin kıyaslanması sonucu ortaya çıkan bir yanılgı.. Kedilerin yaban hayattan gelen bir serüveni var, bu sebeple de içgüdüsel olarak reflekslere sahipler.

Kedilerin anlık olarak yaptığı bazı davranışlar, insanlar tarafından nankör olarak adlandırılsa da kediler nankör değil, anı yaşayan özgürlükçü canlılardır. Kedilerin bazı refleksleri, insanlar tarafından agresif bulunmuş ve nankörlükle adlandırılmıştır.

Kedilerin nankör olmadıklarını kanıtlar nitelikteki davranışları;

Kedicilere yaptıkları masaj

Aranızdaki bağın en güçlü olduğu anda ‘seni seviyorum’ demeyi, size yoğurma hareketi yaparak gösterir. Sizi ne kadar sevdiğini size yaptığı bu yoğurma hareketi ile gösterirken, nankör olmadığını da kanıtlamıştır.

Kedilerin Yüzlerini Sürtmesi

Yüzünü sizin yüzünüze sürmesi onunla aranızdaki iletişim ve bağın ne kadar kuvvetli olduğunu gösterir. Kediniz sizin yüzünüze yüzünü sürterken aslında size koku bırakır. Birbirinize ait olduğunuzu da bu yolla size anlatır.

Kedi Öpücüğü


Size bakıp yavaşça gözlerini kırpıyorsa, sizi öpüyordur! Siz de aynı şekilde ona mesaj verebilirsiniz. Böylece aranızdaki bağ daha da kuvvetlenir. Nankörlük bunun neresinde?

Göbeğini Göstermesi

Kediler iç organlarını saklamak için karınlarını güvenmediklerinden saklarlar. Eğer karnını size gösteriyorsa, aranızda muazzam bir güven vardır.

Mırlaması

Kediniz size ‘gır gır’ ‘mır mır’ gibi tatlı mı tatlı sesler çıkartıyorsa, gerçekten ne kadar vefalı olduğunu ve sizi ne kadar sevdiğini gösteriyordur. Kedim beni seviyor mu diye soruyorsanız, evet sizi çok seviyor..

Kedilerin anlık olarak sinirlenmesi veya sizi hoşnut etmeyen davranışları, onların nankör olduğunu göstermez. Sizin her istediklerinizi yapmaması, kendine has karakter özellikleri ile kediler harika canlılardır.

Keditörün Önerisi

Kediler Neden Masaj Yapar?

04.07.2021

Şunu söylemeliyiz ki kediniz size masaj yapıyorsa çok şanslısınız. Çünkü kediler ...

Baskınlık Problemleri

18.02.2021

Sosyal olarak dengeli bir evde kediler baskınlık ilişkileri geliştirirler. Eğer kediler ...

Kediler Alemi

Japonya’da Kedici Olmak

13.07.2021

Japonya’da ‘kedi kafeler’ oldukça popüler. Bunun sebebi ise kedi beslemenin oldukça ...

Kedici Olmak - Esin İnan

08.04.2021

Bir kedici için evdeki kedi nedir? O kadar çok şeydir ki, bilmeyenlere, anlamayanlara ...

Alerjik Kedicilere Müjde!

06.04.2021

Alerji ve Astım Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Akçay: "Kedi veya köpeğinize karşı alerji ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER