YENİLER >

Kim Demiş Kediler Nankör Diye?

Kim Demiş Kediler Nankör Diye?

Kedilerin nankör canlılar oldukları kesinlikle yanlıştır. Onlar sadece biraz fazla özgür yaşamayı severler. Kim demiş kediler nankör diye? Bu sadece kedi ve köpeklerin kıyaslanması sonucu ortaya çıkan bir yanılgı.. Kedilerin yaban hayattan gelen bir serüveni var, bu sebeple de içgüdüsel olarak reflekslere sahipler.

Kedilerin anlık olarak yaptığı bazı davranışlar, insanlar tarafından nankör olarak adlandırılsa da kediler nankör değil, anı yaşayan özgürlükçü canlılardır. Kedilerin bazı refleksleri, insanlar tarafından agresif bulunmuş ve nankörlükle adlandırılmıştır.

Kedilerin nankör olmadıklarını kanıtlar nitelikteki davranışları;

Kedicilere yaptıkları masaj

Aranızdaki bağın en güçlü olduğu anda ‘seni seviyorum’ demeyi, size yoğurma hareketi yaparak gösterir. Sizi ne kadar sevdiğini size yaptığı bu yoğurma hareketi ile gösterirken, nankör olmadığını da kanıtlamıştır.

Kedilerin Yüzlerini Sürtmesi

Yüzünü sizin yüzünüze sürmesi onunla aranızdaki iletişim ve bağın ne kadar kuvvetli olduğunu gösterir. Kediniz sizin yüzünüze yüzünü sürterken aslında size koku bırakır. Birbirinize ait olduğunuzu da bu yolla size anlatır.

Kedi Öpücüğü


Size bakıp yavaşça gözlerini kırpıyorsa, sizi öpüyordur! Siz de aynı şekilde ona mesaj verebilirsiniz. Böylece aranızdaki bağ daha da kuvvetlenir. Nankörlük bunun neresinde?

Göbeğini Göstermesi

Kediler iç organlarını saklamak için karınlarını güvenmediklerinden saklarlar. Eğer karnını size gösteriyorsa, aranızda muazzam bir güven vardır.

Mırlaması

Kediniz size ‘gır gır’ ‘mır mır’ gibi tatlı mı tatlı sesler çıkartıyorsa, gerçekten ne kadar vefalı olduğunu ve sizi ne kadar sevdiğini gösteriyordur. Kedim beni seviyor mu diye soruyorsanız, evet sizi çok seviyor..

Kedilerin anlık olarak sinirlenmesi veya sizi hoşnut etmeyen davranışları, onların nankör olduğunu göstermez. Sizin her istediklerinizi yapmaması, kendine has karakter özellikleri ile kediler harika canlılardır.

Keditörün Önerisi

Kedi Masajı

09.06.2021

Her zaman o size masaj yapacak değil.. Bu sefer sıra sizde! Bizce evcil dostunuz, küçük ...

Kediler Alemi

5 Tekir Kedi Türü

03.09.2021

İnsanlar kedilerin çoğuna tekir cinsi derler. Ancak tekir bir kedi cinsi değil, üzerinde ...

Yeni Ev ve Kediler

22.07.2021

Mama kabının yerinin değişmesine dahi strese giren kediler, ev ortamı değiştirdiklerinde zor ...

2000 Yıllık Kedi Figürü

21.05.2021

Peru'daki Nazca bölgesinde inceleme yapan arkeologlar iki bin yıl öncesine tarihlenen bir kedi ...