YENİLER >

Sizin Kediniz Bunları Yapıyor Mu?

Sizin Kediniz Bunları Yapıyor Mu?

Kedilerin bazı hareketleri insanlar tarafından tuhaf karşılanır. Anlam veremediğimiz ancak birbirinden tatlı gözüken hareketlerini inceledik. Gelin o tuhaf hareketler neymiş bir bakalım.

Av zamanı çenesi titrer

Bir sinek uçarken kedinizin onun peşinden tam bir avcı gibi koştuğu anlar yüzünüzde gülümseme uyandırır. Ancak bir şey kedicilerin dikkatlerinden kaçmaz! Çenesi titreyerek koşması veya av pozisyonunda durması. Bu aslında harika bir hipnoz yeteneğidir. Tam bir odaklanmadır. Kediniz bir şeye odaklandığında ona seslenirseniz odaklanması dağılır. Kediler bunun bilincinde canlılar olduğu için, avlayacakları zaman çenesini titretir ve avlanacak olan canlının dikkatini dağıtırlar. Size tuhaf gelen çene titremesinin asıl sebebi budur ve temel kavramları bilen her canlı hipnoz etme durumunu gerçekleştirebilir.

Tuvaletten çıktıktan sonra sağa sola koşar

Tuvaletini yaptıktan sonra sevinç içerisinde sağa sola koştuğu o anlar… Evde güven içinde yaşasa da içgüdüleriyle hareket eden canlılardır kediler.. Tuvaletten sonra koşması onun aslında oradan, av olmadan uzaklaşmasının mutluluğudur. Dışarıda yaşayan minik dostlarımız, tuvaletlerini yaptıktan sonra oradan koşarak uzaklaşırlar bu içgüdüsel bir şeydir. Evde yaşayan kedilerimizde bu şekilde, içgüdüsel olarak davranırlar.

Ağzı açık bir şekilde durması

Şaşkın mı şaşkın bir suratla ağzı açık mı kaldı? Kediler bazen keskin bir koku alır ve bu kokuya burunlarından algılamak tam yeterli gelmez. Onlar ağızlarını açar ve ortamı iyice tanımaya, kokusunu almaya çalışırlar.

Geceleri miyavlamak ve enerjik olmaları

Kediniz bütün gün uyudu ve gece oldu birden miyavlıyor sağa sola koşuyor.  Kediler, gece avlanan canlılar oldukları için doğaları gereği bu huya sahip olabiliyorlar. Karanlık evde oynayacak, ilgilenecek bir şey bulamadıkları için de enerjilerini miyavlayıp, koşarak atıyorlar.

Keditörün Önerisi

Kelebekler

29.09.2021

Kelebekler; narin, sevimli ve rengarenk halleriyle görenleri kendilerine hayran bırakan o güzel ...

Rol Model Olarak Kediler

10.08.2021

Birçok kedi sadece kedilere özgü olan hareketlerine hayran kalır. Kediler, özellikle rahatlama ...

Kediler Alemi

Kediler Kaç Kelime Anlar?

22.09.2021

Kediler ve kediciler arasında güçlü bir bağ vardır. Sürekli olarak kedinizle konuştuğunuzu ...

Tarihte İz Bırakan Kediler

25.04.2021

Kedilerin çok zeki olduğu aşikar. Ayrıca hayatı çok daha iyi bir hale de getiriyorlar. Bazen ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER