YENİLER >

Evdeki Sorunlara 3 Pratik Çözüm

Evdeki Sorunlara 3 Pratik Çözüm

Tüm Kediciler evin asıl sahibinin kediler olduğunu bilir. Biz de bu durumdan pek şikayetçi değiliz aslında.. Kedilerle yaşamak harikadır ancak bazı ufak dezavantajları da vardır. Endişelenmeyin bazı kedi davranışlarını çözmeye yardımcı olabilecek ipuçlarımız var..

Evde Kedi Tüyü Sorununu Nasıl Çözebilirim?

Evcil dostlarımızın sağlığı için temizlik çok önemlidir. Evin tozlardan ve mitelardan arındırılmış olması hem sizin hem de evcil dostunuzun konforu için mutlaka şarttır. Evinizi temizlerken ağır kimyasallar kullanmaktan kaçınmalısınız. Özellikle uzun tüylü bir kediyle yaşıyorsanız, evdeki tüy sorununu pratik bir şekilde çözmek için ise bir çift lastik eldiven giyin ve nemlendirin. Ellerinizi yüzeylere sürerek tüyleri toplayın. Bu ipucunun ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.

Kedimi Evdeki Zararlı Bitkilerden Nasıl Uzak Tutarım?

Bu durum bitki ve kedi severler için her zaman önemli bir sorun olmuştur. Kedinizin yaklaşmasını istemediğiniz bitkilerin çevresine narenciye kabuğu koymak etkili bir yöntem olabilir. Kediler portakal, limon kokusundan nefret ederler.

Kedimi Nasıl Mutlu Edebilirim?

Dünyadaki tüm kedilerin ıslak mamayla mutlu olacağını bütün Kediciler bilir! Ama sadece ‘beslemek’ sizi iyi bir ebeveyn yapmaz. Yemek vakti öncesi düzenli olarak evcil dostunuzla oyun oynamak kedinizin yemeği ödül olarak görmesini sağlayabilir. Oyun, kedinizin avlanma içgüdüsünü de beslediği için hem fazla kalorisini yakmasına aynı zamanda da can sıkıntısının azalmasına yardımcı olacaktır. Sizinle paylaştığı güzel anlar, aranızdaki duygusal bağı güçlendirecektir.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kediler Neden Evden Kaçar?

23.07.2021

Kedilerin evden kaçması kediciler için kontrol altına alınması en zor korkuların başında ...

Kediler Ve Akan Sular

28.06.2021

Kediler için akan su güven verir. Akan taze suyu, minik dostlarımız lıkır lıkır içerler. ...

Kedi Kitabevi

06.05.2020

Kedi Kitabevi, kapıdan giren herkesin dikkatini çeken ‘okur dostlar grubu’nun yeni üyesi ...

Hayvan Partisi

29.01.2020

Bu partiye üye olmak için hayvanları sevmeniz şart değil Türkiye’nin ilk ve tek Hayvan ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER