YENİLER >

Kediler Neden Masaj Yapar?

Kediler Neden Masaj Yapar?

Şunu söylemeliyiz ki kediniz size masaj yapıyorsa çok şanslısınız. Çünkü kediler önemsedikleri kişilere masaj yapar!

Kedicilerin merak ettiği konulardan biri de kedilerin neden masaj yaptığıdır. Kedi masajı, kedilerin ön patileriyle ritmik bir şekilde yaptığı 'yoğurma hareketine' denir. Kediler özellikle masaj hareketini tüylü yerlere yaparlar.

Kediler neden masaj yapar?


Kediler dünyaya ilk geldiklerinde annelerinin göğsüne masaj yaparlar. Bu masajla beslendiklerini bilirler ve aynı zamanda bu masaj sütün akışkanlığını da hızlandırır. Onlar masajın hızını açlık durumuna göre yönlendirirler. İşte kedilerde ilk masaj yapma alışkanlığı buradan gelir ve kazanılır.

Minik dostunuz çok mutlu olduğu bir zamanda size masaj yapmak isteyebilir. Bazen bu eylem bazen canınızı acıtabilir. Çünkü kediler masajda tırnaklarını da kullanırlar. Böyle bir durumda onu engellemek yerine bir battaniye örtüp onu öyle kucağınıza almanızı tavsiye edebiliriz.

Bilinene göre, kedilere ilgi gösterildiğinde masaj yapma eylemi içine girerler. O sevimli patilerini açıp kapama halleri gözlerinizin önüne geldi mi? Evet bu eylemi yaparken kediler ne kadar mutlu olduklarını size anlatır.

Bazen dikkat çekici hareketleriyle, bazen ise masaj yapmasıyla size ilgi gösterdiği veya sizden ilgi beklediği aşikar. Kediniz sizi seviyor, bu anların tadını çıkarın.

Keditörün Önerisi

Kediler Neden Mırlar?

27.06.2021

Kedisiz bir dünya düşünemeyenler... Yalnız değilsiniz. İlla bir kez olsun alıp beslemenize ...

Kediler Alemi

Kış ve Kedi - Ahmet Özcan

01.03.2021

Bu hafta sonu da beklenen kar yağmadı. Kararsız bir hava. Kar yağıp yağmamakta kararsız. Ben ...

Dumanlı Pars - Fulya Köse

12.02.2021

Dumanlı pars (Neofelis nebulosa) veya Bulutlu leopar, kedigiller (Felidae) familyasından ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER