YENİLER >

Kedinizin Ev Konforu İçin 5 Gereklilik

Kedinizin Ev Konforu İçin 5 Gereklilik

Çoğu ev kedisi yaşamının neredeyse tamamını evde geçiriyor. Bu alanı onlar için konforlu ve eğlenceli hale getirmekse sizin elinizde. Sizler sırt kaşıma köşelerine, duvar raflarına ihtiyaç duymuyor olabilirsiniz, ancak onların mutluluğu için basit düzenlemeler önem taşıyor.

1- Tırmalamak ve kaşınmak için ona köşeler oluşturun

Kedinizin güzel koltuklarınızı tımalamasını istemiyorsanız koltuk köşelerine yerleştirebileceğiniz tırmalama alanları oluşturabilirsiniz. Sağlam bir tırmalama direği sayesinde esnemesi, hem patilerini temizlemesi onu mutlu edecektir.

2- Saklanma alanlarına yer açın

Kediler bazen yalnız kalmak isteyebilirler. Kendi kendilerine vakit geçirmek ve dinlenmek için ortadan kaybolmak isteyebiliyorlar. Onlar için kumaş peluş pek çok çeşiti olan küçük kulübeler tercih edebilirsiniz. Kutu formunun kedileri ne kadar heyecanlandırdığını bilirsiniz, onu bundan mahrum etmemek için üstü kapalı bir alan hediye edebilirsiniz.

3- Yükselmesine izin verin

Tırmanma merdivenleri, duvar rafları kedilerin ilgisini çeker. Yüksekte olmak ve sizleri gözlemlemek güven duygularını pekiştirebilir. Yükseltiler rahatsız edilmeden dinlenmeleri, ev içi koşuşturmalarında oyunları için kullanabilirler. Kedi rafı bulunmayan evlerde dolapların üzerinde, perdenin en üstüne çıkmış haldeyse ona bir raf alanı yapmanız akıllıca olacaktır. Her kedi bir gözetleme kulesini hak eder!

4- Kaplarını doğru konumlandırın

Kedinizin mama kabının uzağına, içinde sürekli taze su bulunan kabını da yerleştirin. Tuvalet kabını ise yiyeceklerinden uzakta rahat edebileceği bir alana yerleştirin. Yemek yemek için tuvaleti kullanmıyoruz, onlara da bu imkanı sağlamalıyız.

5- Dış dünya ile bağlantısını koparmayın

Kediler evlerinin dışında ne olup bittiğiyle, hava durumlarıyla ve manzaralarla oldukça ilgilenirler. Pencere önünde keyif yapabileceği bir alan yaratarak onu daha mutlu hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Bu ufak düzenlemelere dikkat ederek kedinizin daha mutlu bir ev yaşamı sağlayabilir, onun daha kendine özgü hareket ve isteklerine göre yaratıcı alanlar geliştirebilirsiniz.

Keditörün Önerisi

Kedim Ünlü Olmak İstiyor

29.06.2021

Kedinizin fotoğrafları, videolarıyla dolu bir galeriniz var biliyoruz! Kediciler, onun her ...

Ankara Kedisi Yok Oluyor...

29.01.2020

Anadolu tarihler boyu çeşitli uygarlıklara misafirlik etmiştir. Bunlardan niceleri tarihin ...

Kediler Alemi

Van Kedisi & Ankara Kedisi

12.09.2021

Türkiye’nin endemik canlıları olan ve tüm dünya tarafından tanınan Van kedisi ve Ankara ...

Sıradan Kedi Yoktur

19.07.2021

Kedilerin sıradan ve hepsinin aynı özelliklerde olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hepsinin ayrı ...

Japonya’da Kedici Olmak

13.07.2021

Japonya’da ‘kedi kafeler’ oldukça popüler. Bunun sebebi ise kedi beslemenin oldukça ...

Kediyle Tilkinin Dostluğu

10.07.2021

Suriye’deki Ernesto Barınağı’nda farklı tür hayvanların bir aradaki uyumu dikkat çekti. ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER