YENİLER >

Kedilerin En Sevdiği Oyunlar

Kedilerin En Sevdiği Oyunlar

Şüphesiz ki minik dostlarımızın en sevdiği aktivitelerinin başında uyumak ve oyun oynamak gelir. Ancak bu onlar için bir oyun değil bir gereksinimdir. Avcılık yönleri güçlü olduğu için saklanma ve yakalama oyunlarına bayılırlar. Siz kaçarken o sizi kovalayabilir, o kaçarken siz onu. Ani saklanmaların onu ne kadar heyecanlandıracağını göreceksiniz.

Oyun Oynamak Kedimizin Gelişimi için Neden Önemli?

Kediler aktif ve eğlenceli canlılardır. Oyun oynamak onlar için hem aktivite, hem de kediciler ile evcil dostları arasındaki büyük bir bağ ve sevgidir. Birlikte vakit geçirmek hem insanları hem de dostlarımızı mutlu eden bir etkinliktir. Bu etkinliği de en eğlenceli hale çeviren şey oyun oynamak! Oyun kediniz ve sizler arasındaki bağı ve iletişimi güçlendirir.

Peki En Sevdikleri Oyunlar Nelerdir?

Avcılık ruhu varsa eğlenceli bir kediniz var demektir. Bacağınıza atlayıp bir anda dişlemeye çalışan bir kediniz oldu mu? İçgüdüsel olarak sizi avlaması size zarar vermek için değil, size bu yönde oyunlar oynamanız gerektiğini size göstermek içindir. Evcil dostunuzla eğlenceli vakitler geçirmek için onun avcılık yönünü güçlendirecek oyunlar oynamalısınız. Bunun için en iyi örnek saklambaç olabilir. Oltanın ucunda asılı bir balıkla da kedinize aktivite yaratabilirsiniz.

Tüm kedicilerin bildiği gibi uçan, kaçan, zıplayan, seri ve hızlı hareket eden her şey evcil dostunuz için potansiyel bir av sınıfına giriyor. Evinizde buna uygun malzeme bulunmuyorsa tabletinize ya da telefonunuza yükleyeceğiniz mobil oyunlarla da kedinizi eğlendirebilirsiniz.

Kediniz yere atılan bir tutam top yapılmış kağıdın peşinden koşup onu avlayabilir. İçgüdüsel olarak avlama dürtüsü kediler için eşsiz bir hazdır ve minik patilerimiz bu aktiviteyle aynı zamanda stresini de atar. Oyun oynamak kediler için çok önemli olup, onlara bu konuda keyifle eşlik etmeliyiz.

Son olarak oyun saatinde, kedinizin birkaç tur kazanmasına izin verin. Aksi takdirde, doğal avlanma içgüdülerini tatmin edemediği için oyundan sıkılabilir.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

En Çalışkan 5 Hayvan

09.08.2021

Bazı hayvanlar yorulmadan günlerce çalışabilir, önemli miktarda ağırlık kaldırabilir, ...

Nazar - Ferhan Yüksel

15.02.2021

Kedinizin genel beden tipini, potansiyel hastalıklarını ve ilerleme derecesini gözlerinden ...

Mestan - Hakan Kutluata

12.02.2021

Merhaba, Bu, Zarife annem! Soğuk bir kış gününde peşine düşen bir köpekten ...