Başkentin Kedileri Görücüye Çıktı

 

 

 

 

 

 

Pursaklar Belediyesi “Hayvan Sevgisine Ödül” Projesi kapsamında  “Ankara Kedisi Güzellik Yarışması” düzenledi.

Pursaklar Kapalı Spor Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen “Ankara Kedisi Güzellik Yarışması”nda kediler podyumda birinci olabilmek için hünerlerini sergiledi. Düzenlenen yarışmaya Pursaklar Kaymakamı Salih Bıçak, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Pursaklar Emniyet Müdürü, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, ilçedeki diğer yöneticiler ve çok sayıda hayvansever katıldı.Hayvanseverler kendi kedilerinin bu unvanı elde edebilmesi için erken saatlerde salona gelip orada kedilerine prova yaptırdılar. Yarışma öncesi birbirinden güzel ve ilginç isimleri olan Ankara Kedilerinin bazıları podyuma çıkıp alışmaya çalışırken bir kısmı da yerde şov yapıp salonu dolduran hayvan severlerin ilgi odağı oldu.

 

 

 

 

 

 

Alanında uzman isimlerden seçilen jüri üyeleri birbirinden güzel kediler karşından seçim yapmakta zorlandı. Dergimiz Genel Yayın Yönetmeni Dr. S. Tarkan Özçetin’in de jüride olduğu yarışmada, kedilerin kimi patileri ile saldırarak yarışmayı baştan kaybederken kimlileri de uslu tavırları ile jüriden tam not aldı. Birinciyi belirlemek için bir hayli zorlanan jüri, sonunda beklenen kararı açıklayarak Pınar Şeker’e ait “Paşa” isimli kedinin birinciliğine karar verdi.

 

 

 

 

 

 

 

Başkan Çetin, yarışma öncesi yaptığı konuşmada hayvan sevgisine ve Ankara Kedilerinin neslinin tükenmekte olduğuna dikkat çekerek “Kedilerimi zi   Avrupa’da, Amerika’da görmeye gitmeyelim. Kaybolmaya yüz tutan değerlerimizi dünyaya tanıtalım” dedi. Birbirinden güzel ve renkli kedilerin Pursaklar Belediyesi tarafından unutturulmayacağını söyleyen Çetin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in gerek fiili olarak gerekse manevi sevgisi ile kendilerini öncülük ettiğini kaydetti. Selçuk Çetin, Gökçek’in Ankara Kedilerini yarışmaya göndermesi ve kendilerine verdiği destek için ayrıca teşekkür etti.

110 kedinin tek tek podyumda yürümesinden sonra Pınar Şeker’e ait 1 yaşındaki Paşa isimli kedi 1., Sema Yazıcı’ya ait 19 yaşındaki Pamuk 2., Esen Kuz’a ait 4 aylık Spartaküs 3. oldu. Birinci olan kedinin sahibine 1000 TL, ikinci olan kedinin sahibine 500 TL, üncü olan kedinin sahibine ise 250 TL ödül verildi.

Yarışmaya kedilerini gönderen Ankara BüyükşehirBelediye Başkanı Melih Gökçek’in kedileri “Can” ve “Canan” ise Özel Onur Ödülüne layık görüldü. Birbiriden güzel ve sevimli 110 kedinin yarıştığı günde, Kedici Dergisi Güzeli olarak Miray Asya’nın kedisi, Cat Hospital Güzeli, Tülin Cavlı’nın kedisi ve Pursaklar Belediyesi Güzeli ise Umut Keçeci’nin kedisi seçildi. Yarışmaya katılan tüm kedi sahiplerine kum havuzu, kedi havuzu, kedi maması, kum havuzu küreği, tarak ve su kabı hediye edildi.

İlk yorum yapan siz olun

cevaplayın

Posta adresiniz yayınlanmayacak


*