Rengarenk Kedi evleri Çorum’da

Çorum’da sokak kedileri evlendi.

Orman ve Su İşleri Çorum Şube Müdürlüğü tarafından Çorum’da “Kedi Evleri” projesi başlatıldı. Proje kapsamında öğrenciler tarafından boyanan kedi evleri Çorum’da okulların bahçelerine yerleştiriliyor. Kedici’nin bu sayısında “En” Kedici köşemizden başta Orman ve Su İşleri Çorum Şube Müdürü Mahmut Temel olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. çorum’da sokak kedilerinin zorlu kış şartlarında yiyecek ve su bulabilmeleri amacıyla okul bahçelerine ve parklara kedi evleri yerleştirildi. Orman ve Su İşleri Çorum Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan kedi evlerinin il merkezindeki ilköğretim okullarında dağıtımına başlandı.

Kedi evlerini çocuklar boyadı

Orman ve Su İşleri Çorum Şube Müdürü Mahmut Temel, başlangıç olarak toplam 23 adet kedi evi hazırlayıp il merkezindeki ilköğretim okullarına dağıtmaya başladıklarını, ilköğretim öğrencilerinin kedi evlerini boyayıp üzerin e kendi okullarının adını yazdıktan sonra içerisine yiyecek ve su koymak kaydıyla kedilerin hizmetine sunacaklarını söyledi.

Mahmut Temel, “Biz göç ederken yaralanan kuşların bakımı için vakıflar kurmuş bir ceddin torunları olarak sokak hayvanları konusunda üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Çorum’da bu konuda bilinç uyandırmaya çalışıyoruz. Bu kedi evleri sayesinde hem sokaktaki kedilerin yiyecek ve su bulmalarını kolaylaştıracağız, hem de gelecekte birer birey olacak ilköğretim çağındaki çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılamış olacağız” diye konuştu.

*Haber Kaynağı: Çorum Hakimiyet

İlk yorum yapan siz olun

cevaplayın

Posta adresiniz yayınlanmayacak


*