Çin’in ilk klonlanmış kedisi Garlic doğdu

Pekin Çin Vadisi Biyoteknoloji Ltd. Şti., Bugün Çin’de ilk tamamen klonlanmış kedinin doğduğunu ve dolunaydan iki ay önce olduğunu açıkladı!

Klonlanmış kedinin bu yıl 21 Temmuz’da doğduğu, gebe kedinin doğumundan sonra doğal olarak doğduğu, üçüncü parti bir kuruluş tarafından klonlanmış bir kedi olarak tanımlandıktan sonra, şu anda sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Raporlara göre, Çin Vadisi Biyoteknoloji Şirketi’nin araştırma ve teknik ekibi, ilk olarak in vitro olgunlaşma koşulları ve oositlerin partenogenetik koşulları hakkında ön deneyleri araştırdı, 2018 Ağustos’unda klonlanan kedilerin gelişimi resmen başladı. 66 günlük embriyo transferinden sonra sorunsuz doğum yapan taşıyıcı kedilerden biri.

Bundan önce, Sino Valley Biotech dünyanın ilk genetik düzenlenmiş hastalık modeli köpeğini, dünyanın ilk genetik kurgu klon köpeğini ve Çin’deki ilk klonlanmış polis köpeğini geliştirdi.

Çin Ziraat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde profesör olan Shi Zhensheng, “Kedilerin üreme ve fizyolojik özellikleri çoğu hayvanın özelliklerinden farklıdır.Bu başarılı klonlanmış kedi yetiştiriciliği dünyadaki bir kaç başarılı durumdan biri ve Çin’in klonlama alanındaki önemli adımını işaret ediyor. ”

Bu özel klonlanmış kedi çok sevimli bir Britanya ile ilgili stenografidir ve adı çok özeldir: “Garlic (Sarımsak)” olarak adlandırılır ve klonlanan kediyle aynı adı taşır.Orijinal “sarımsak” hastalıktan öldü ve şimdi sahibini çok heyecanlandıran ve “yeni bir hayata yeniden başlayacağını” klonlama teknolojisi ile geri döndü.

Hino Valley Biotech, yedi veya sekiz klonlanmış kedi için ticari sipariş aldığını ve ardından at ve hayvan klonlarını deneyeceğini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

cevaplayın

Posta adresiniz yayınlanmayacak


*