Kitapçı Kedi

İlk Okuma – Kediler

 

Usborne Beginners – Cats – 2003
Yazar: Anna Milbourne
Çeviri: Alp Akoğlu
TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları

Kediler neden mırlar? Nasıl “merhaba” derler? Hangi kedinin kuyruğu yoktur? Bu kitapta, bu soruların yanıtlarını ve kedilerin ilginç dünyasıyla ilgili birçok bilgi bulacaksınız.

 

 

 

 

 

 

 Üzgün Kediler Gazeli

 

 

Yazar: Haydar Ergülen
Merkez Yayınları

Haydar Ergülen, 1992-2007 yılları arasında yazdığı 64 şiirden oluşan Üzgün Kediler Gazeli ile Metin Altıok Şiir Ödülü’nün ilkini kazanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 Kötü Kedi

 

 

Bad Cat – 2004
Yazar: Jim Edgar
Çeviri: Muharrem Nesij Huvaj
Arkadaş Yayınevi

Kedilerin karanlık yüzünü, sahiplerine asla belli etmedikleri gizli emellerini açığa çıkaran, bütün rezillikleriyle, sorunlu suçlu ve dengesiz yüzlerce kedinin ipliğini pazara çıkaran kötü kitap.

 

 

 

 

 

 Benim Sevgili Kedilerim

 

 

Yazar: Anja Meulenbelt
Parantez Yayınları

Kediseverlerin gözbebeği olmuş ve olmaya devam edecek bir kitap. Yazar, kedilerle yaşamanın, onların davranışlarının ve duygularının tüm çıplaklığıyla gözlemlediği öykülerle birleşmesi ile kedilerin gizemli dünyalarına bir yolculuk etmemizi sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 Dewey

 

 

Yazar: Vicki Myron
Pegasus Yayınları

Dewey kalpte sıcacık bir duygu bırakan çok güzel bir kedinin hikayesi. Kütüphane görevlilerinin bir kutuda buldukları, soğuktan nerdeyse donmak üzere olan minik bir kedi yavrusunun öyküsü anlatılıyor. Kedicilerin zevkle okuyacakları bir hikaye…

 

 

 

 


 

İlk yorum yapan siz olun

cevaplayın

Your email address will not be published.


*