Kitapçı Kedi

İlk Okuma – Kediler

 

Usborne Beginners – Cats – 2003
Yazar: Anna Milbourne
Çeviri: Alp Akoğlu
TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları

Kediler neden mırlar? Nasıl “merhaba” derler? Hangi kedinin kuyruğu yoktur? Bu kitapta, bu soruların yanıtlarını ve kedilerin ilginç dünyasıyla ilgili birçok bilgi bulacaksınız.

 

 

 

 

 

 Üzgün Kediler Gazeli

 

 

Yazar: Haydar Ergülen
Merkez Yayınları

Haydar Ergülen, 1992-2007 yılları arasında yazdığı 64 şiirden oluşan Üzgün Kediler Gazeli ile Metin Altıok Şiir Ödülü’nün ilkini kazanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 Kötü Kedi

 

 

Bad Cat – 2004
Yazar: Jim Edgar
Çeviri: Muharrem Nesij Huvaj
Arkadaş Yayınevi

Kedilerin karanlık yüzünü, sahiplerine asla belli etmedikleri gizli emellerini açığa çıkaran, bütün rezillikleriyle, sorunlu suçlu ve dengesiz yüzlerce kedinin ipliğini pazara çıkaran kötü kitap.

 

 

 

 

 

 Benim Sevgili Kedilerim

 

 

Yazar: Anja Meulenbelt
Parantez Yayınları

Kediseverlerin gözbebeği olmuş ve olmaya devam edecek bir kitap. Yazar, kedilerle yaşamanın, onların davranışlarının ve duygularının tüm çıplaklığıyla gözlemlediği öykülerle birleşmesi ile kedilerin gizemli dünyalarına bir yolculuk etmemizi sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 Dewey

 

 

Yazar: Vicki Myron
Pegasus Yayınları

Dewey kalpte sıcacık bir duygu bırakan çok güzel bir kedinin hikayesi. Kütüphane görevlilerinin bir kutuda buldukları, soğuktan nerdeyse donmak üzere olan minik bir kedi yavrusunun öyküsü anlatılıyor. Kedicilerin zevkle okuyacakları bir hikaye…

 

 

 

 Dünyanın Bütün Kedileri

 

 

 

Yazar: Çetin Öner
Can Yayınları / Çocuk Kitapları Dizisi

Çocuklar için birbirinden güzel kitaplar yazan Çetin Öner, Dünyanın Bütün Kedileri öyküsüne böyle başlıyor. Hayvanlara karşı aşırı bir düşkünlüğü olan yazar, içinde taşıdığı bu sevgiyi çocuklara aktarmayı çok iyi başarıyor.

 

 

 

 

 

 Kedi Kitabı

 

 

 

Yazar: Gökhan Akçura
Om Yayınevi

Kedi Kitabı yalnızca kedi dostları için değil kedi üzerine Türkiye sanat perspektifini toplu bir biçimde okumak isteyen herkese ama herkese tavsiye olunur. Kitabı bir “kişisel seçki” olarak tanımlayan Gökhan Akçura’nın girişi ile başlayan Kedi Kitabı’nda Peyami Safa’dan Sait Faik’e, Cihat Burak’tan Tomris Uyar’a, Hulki Aktunç’tan Tan Oral’a, herkes var.

 

 

 

 

 


 

Kedi Bakımı El Kitabı

 

 

Yazar: Andrew Edney
Sabah Kitapları

Beslenmeden kürk bakımına, doğum ve annenin bakımından yavruların büyütülmesine, kısırlaştırmadan kedinin nasıl seçileceğine kadar, kediler hakkında bilmek isteyebileceğiniz her şeyi anlatan bir kitap. İlaç vermek, ameliyat sonrası bakım, kediyi zapt etmek, yara, yanık ve ani şok gibi konularda temel ilkyardım teknikleri.

 

 

 

 Kirli Bir Kedinin Günlüğü

 

 

Yazar: Aydoğan Yavaşlı
Çizmeli Kedi Yayınları

Kirli Bir Kedinin Günlüğü, unutulmuş kimi değerleri bir kedinin gözüyle anlatan insancıl bir hikaye…

 

 

 

 

 

 


 

Kedi Mektupları

 

 

Yazar: Oya Baydar
Can Yayınları

Beşi romanın başkahramanları olan on kedinin birbirlerine gönderdikleri koku mektuplarıyla, sahiplerini mutsuz ettiğini, acı verdiğini hissettikleri bir sırrı arayışlarının hikayesi.

 

 

 

 

 

 

 


 

İlk yorum yapan siz olun

cevaplayın

Posta adresiniz yayınlanmayacak


*