Türkiye’nin En Büyük Hayvan Hastanesi Açıldı!

Türkiye’nin En Büyük Hayvan Hastanesi Açıldı!

Alanında uzman veteriner hekimleri, geniş ekip kadrosu ve güncel teknolojilerle can dostlarına en iyi hizmeti sağlamayı amaçlayarak yola çıkan VetAmerikan Hayvan Hastanesi kapılarını açtı.

En büyük ve en kapsamlı özel hayvan hastanesi olma özelliği taşıyan VetAmerikan, kullandığı bilişim teknolojileri, sistem alt yapısı, içerisinde bulundurduğu sağlık alanındaki son teknolojileri ve uluslararası standartlara uygun mimari tasarımıyla Türkiye’de bir örnek teşkil ediyor. VetAmerikan, hayvan sağlığını merkeze alarak farklı bir bakış açısı getirdi. VetAmerikan aynı zamanda Türkiye’de bir beşeri sağlık kuruluşunun veteriner sağlık hizmetleri alanında öncülük etmesini hedefliyor ve bunu hayata geçiren ilk hayvan hastanesi olarak konumlanıyor.

TÜRKİYE’DE BİR ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR

“VetAmerikan” Hayvan Hastanesi, kullandığı bilişim teknolojileri, sistem alt yapısı, içerisinde bulundurduğu sağlık alanındaki son teknolojileri ve uluslararası standartlara uygun mimari tasarımıyla Türkiye’de bir örnek teşkil ediyor. Beşeri sağlıktaki kaliteli ve şeffaf yaklaşımı hayvan sağlığına taşımayı amaçlayan VetAmerikan, aynı zamanda tedavi olanaklarını diğer veteriner hekimlerin kullanımına açmayı da planlıyor. Hastanede 2’si acil 15 muayene odası, 2 görüntüleme odası, 1 görüntüleme merkezi (MR, CT, Röntgen), 4 ameliyathane, 4 enfeksiyon alanı, 4 poliklinik alanı, 1 transfüzyon ve 1 diyaliz odası bulunuyor. VetAmerikan’da, 109 adeti ICU kabini olmak üzere, 442 yatak kapasitesi, radyoterapi (LİNAK), MR, bilgisayarlı tomografi, skopi, dijital röntgen, hayvanlar için tasarlanmış ESWL (taş kırma), endoskopi, atroskopi, PCR gibi cihaz ve imkanları yer alıyor.

HASTALIKLARIN TEŞHİSİNDE SIFIR HATA PAYI !

VetAmerikan, Türkiye’de ilk kez LİNAK teknolojisiyle tüm Türkiye ve çevre ülkelere radyoterapi hizmeti sunuyor. PCR teknolojisiyle moleküler teşhis çalışmaları yapabilen gelişmiş bir laboratuvara sahip olan VetAmerikan’da, özellikle pandemi döneminde öne çıkan PCR teknolojisi sayesinde, viral ve bakteriyel hastalıkların teşhisinde sıfır hata payı sağlanıyor. VetAmerikan, kedi ve köpekler için tasarlanmış ESWL (Extra Corporeal Shock Wave Lithotripsy System) cihazıyla üriner sistemde yaşanan sağlık problemlerine ameliyatsız çözüm sunuyor. Kedi ve köpek dostlarımız beraber büyüdükleri zaman birbirleriyle iyi anlaşabiliyor olsalar da, özellikle kedilerin doğaları gereği köpeklerin ses ve kokularından dolayı strese girmeleri bilinen bir gerçek... Ek olarak kedi ve köpeklerin kendilerine özgü ve özel tıbbi gereksinimleri vardır. Bu sebepler doğrultusunda Dünyada sadece kediler ve sadece köpekler için hizmet veren klinik sayısı her geçen gün artmaktadır. VetAmerikan da bu bakış açısına ek olarak AAHA ve İSFM (American Animal Hospital Association, International Society of Feline Medicine) belirlediği kriterlere uygun olarak birbirinden iki bağımsız hastanenin tek bir çatı altında toplanması doğrultusunda tasarlandı. VetAmerikan, kedi ve köpekler için tamamen ayrı ve onların fizyolojik özelliklerine göre dizayn edilmiş olan bir hastane olarak hizmet veriyor.

YANLIŞ TEDAVİ VE HAVA YOLLU HASTALIK BULAŞMASININ ÖNÜNE GEÇİLİYOR!

VetAmerikan, hava yolu ile bulaşma riski olan enfeksiyöz hastalıklar için spesifik olarak ayrılmış tedavi alanlarıyla da dikkat çekiyor. Bu alanlarda, birbirinden tamamen bağımsız havalandırma sistemleri ve emniyet sistemli kapılar sayesinde enfeksiyonun bu alanlardan dışarı çıkması engelleniyor ve evcil dostların hastane kaynaklı hastalıklardan korunması sağlanıyor. VetAmerikan’da polikilinik hizmeti verilen bütün alanlarda ilaç otomasyon sistemleri kullanılarak tedavi gören hastaların yanlış doz veya ilaç alma ihtimalleri ortadan kalkıyor. VetAmerikan da Fizyoterapi hizmeti ısıtmalı yüzme havuzu, su yardımlı yürüme bandı, tens ve lazer gibi gerekli tüm teknik altyapı ile sunuluyor. Öte yandan VetAmerikan da bünyesinde Bilgisayarlı Tomografi (BT), MR, Digital röntgen bulunduran tam teşekküllü bir görüntüleme merkezine sahip olarak hastalarına bütünsel bir medikal görüntüleme hizmeti sunuyor. VetAmerikan’da misafirlere sunulan refakatçi hizmetiyle can dostların her anlarında yanlarında olunmasını sağlayacak Aile Servisi içerisindeki hasta odaları ile eşsiz bir ayrıcalığı bulunuyor.


Hastane içerisinde “hayvan kuaförü” de yer alıyor.

26/10/2023

Keditörün Önerisi

Flamingo

28.09.2021

Flamingolar uzun ince bacaklara sahip ve esnek uzun bir boynu olan, genelde pembe tüylü ...

Kediler Alemi

Kediler Ve Akan Sular

15.12.2022

Kediler için akan su güven verir. Akan taze suyu, minik dostlarımız lıkır lıkır içerler. ...

Kediler Regl Olur Mu?

04.09.2022

Bir dişi kediniz varsa, en merak edilenlerin başında kedilerin regl olup olmadığı gelir.Peki, ...

Kediler İş Başında!

13.05.2021

ABD'nin Chicago şehrindeki fare istilası sorununu çözmek bir hayvan barınağındaki kediler ...

Kediniz Hangi Renk?

05.02.2023

Kedilerle ilgili harika şeylerden biri, her kediyi benzersiz kılan çok çeşitli ...