Maraton Koşucusu Sokak Kedisine Yardım Etmek İçin Rekorundan Vazgeçti!

Maraton Koşucusu Sokak Kedisine Yardım Etmek İçin Rekorundan Vazgeçti!

26 yaşındaki Boston sakini Sarah Bohan, Chicago Maratonu’nda yarışan bir maraton koşucusu. Bohan, koşu sırasında kaldırımda terk edilmiş bir kedinin dikkatini dağıtması üzerine ona yardım etmeye karar verdi ve aslında güzel hikâye burada başladı.


Sarah Bohan, kişisel yarış rekorunu kırmak üzere olmasına rağmen terk edilen kediye yardım etmek için maratondan ayrıldı. Bohan: “Hepi topu 1 kilo ancak vardı, tüyleri kirden keçeye dönmüştü. İyi bakılmadığı için gözlerinin altında birtakım izler vardı ve kedi sadece ağlıyordu.” Dedi. Orada bulunan kişilerin kediyi fark etmediğini de sözlerine ekleyerek hemen arkasını dönerek kediyi kucağına aldığını belirtti. Fakat Sarah Bohan’ın koşuya devam etmesi şarttı bu nedenle koşarken kediyi elinde tutamayacağı için kediyi sahiplendirmek ya da emanet etmek zorundaydı. Bu sırada bir başka koşucu olan Gia Nigro’nun kendisini gördüğünü ve onun da kediye yardım etmek üzere yanına geldiğini dile getirdi. İki arkadaş yarışa devam etmek için seyircilere: “Kediyi almak isteyen var mı?” diye sorduklarını ve bir süre sonra iki kişinin gönüllü olduğunu belirtti. Ancak Bohan yine de emin olmak için bu iki gönüllüye “Kediye bakacaklarını ve seveceklerinin sözünü almak için beş defa sorduğunu” ifade etti.


Sarah Bohan yarışı kendi kişisel derecesinden 19 dakika geride 3:31:35’lik bir derece ile tamamladı. Bohan’ın evsiz kedi ve köpeklerin öldürülmemesi için kampanyalar yürüten Paws Chicago için koşan 482 kişiden biri olduğu öğrenildi.

Koşucu Sarah Bohan açıklamasında yarışın beklediği gibi sonuçlanmamasına rağmen yaptığından pişmanlık duymadığını vurgulayarak şu sözleri dile getirdi: “İnsani merhamet yükümlülüğü iç güdüsel olarak devreye giriyor ve o noktada yarış umurumda değildi. Sadece 'Bu kedinin birine ihtiyacı var ve ben o kişi olmak zorunda kalabilirim' dedim. Bunu sorun etmiyorum çünkü bu benim sorumluluğum.” Dedi.

13/10/2023

Keditörün Önerisi

İNAT MI?

14.07.2023

İNAT MI? Kediler Neden Tuvalet Kabı Dışına Çiş Yapar? Kediler tuvalete giderken ...

Kediler Alemi

İran’da Kedi Müzesi

29.04.2022

İran'ın başkenti Tahran'da farklı cinsteki kedilere ev sahipliği yapan kedi müzesi, ...

Hayvan Polisi Geliyor!

03.07.2020

“Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü”nün kurulması İçişleri Bakanı ...

Birman Kedisi

12.05.2023

Tüm dünyada özellikle Avrupa ülkelerinde herkes tarafından bilinen Birman Kedisi, ilk ...

Hamsterlar

03.08.2021

İnsanlar tarafından fareye benzetilen aslında farklı bir tür olan Hamsterlar, büyük ...

Hatay'da İnsanlık Yanıyor

10.10.2020

Hatay Yanıyor… Hatay’da sadece ormanlar değil, ormanlarda yaşayan canlılar , masum canlar ...