Kolunu Kaybeden Küçük Kızla Tek Patili Kedinin Tatlı Dostluğu

Kolunu Kaybeden Küçük Kızla Tek Patili Kedinin Tatlı Dostluğu

Bir eve ihtiyacı olan yaralı bir kedi yavrusu olduğunu öğrendiklerinde, onun mükemmel bir dost olacağını biliyorlardı..

2 yaşındaki kızları Scarlette bebekken kolunu kanserden kaybettiğinden beri Simone ve Matt Tipton çifti ona benzer fiziksel zorlukları olan bir evcil hayvan sahiplenmek istiyorlardı. Kaliforniyalı çift, ön bacağını kaybeden bir yavru kedi görünce, ailelerinin bir sonraki üyesini bulduklarını anladılar.

Minik kedi bir kaza geçirmişti. Hayatta kalamayacağını düşünen doktorlar ötenaziyi hazırladılar, ancak personellerden biri onu kurtarmaya çalışmak için yalvardı” dedi Simone Tipton.

Bu hikaye yüreğine dokundu ve ona kendi kızını hatırlattı..

Scarlette anormal derecede büyük bir sol kolla doğdu. Birkaç ameliyat, kemoterapi tedavisi ve testten sonra Tiptonlar, kızlarının agresif bir kanser türü olduğunu öğrendi ve doktorları kolunu kesmeyi önerdi.

Aile, birkaç aydır engelli bir evcil hayvan evlat edinmeyi düşündüklerini, ancak bir gün televizyonlarını açana kadar nasıl bulacaklarından emin olmadıklarını söylüyor. “Yavru kediyi haberlerde gördük, haberleri asla izlemiyoruz, ama o gün tam da öyle oldu. Bu bence bu kaderdi” diyor.

Tipton, Doc adlı 3 aylık yavru kedinin tutulduğu barınağı hemen aradıklarını, ancak yaralanmaları nedeniyle henüz evlat edinmeye uygun olmadığı söylendiğini söyledi. Barınak çalışanları onlarla tanıştıktan ve Scarlette'i öğrendikten sonra, küçük kedinin ömürlük yuvasına kavuşması için normal kurallara bir istisna yapmaya karar verdi.

Scarlette’ın babası, “Scarlette için bir arkadaş bulmak istedik, böylece kendisi gibi biriyle büyüyebilecekti. Sadece onun durumundaki tek kişi kendisi olmadığını görebilmek için değil, aynı zamanda daha güçlü büyüyüp tıpkı kedisinin yaptığı gibi nasıl başa çıkılacağını öğrenebilmesi için” dedi.

Doc ve Scarlette aynı kaderi paylaşan iki can dost olarak beraber büyüyorlar.

13/05/2021

Keditörün Önerisi

GECE KUŞU KEDİCİKLER

11.08.2023

"Kedim geceleri çok miyavlıyor" diyorsanız kesinlikle yalnız olmadığınızı söyleyebiliriz. ...

Kedim Beni Seviyor Mu?

26.06.2021

Kedilerin cinsleri, karakterleri, fiziki yapıları birbirlerinden farklıdır. Kimi kediler çok ...

Kediler Alemi

Senin Adın Ne?

21.06.2023

Umursamaz tavırları ile bilinen kediler ile yaşamış hemen herkes, seslendiğimizde kulak ...

2000 Yıllık Kedi Figürü

21.05.2021

Peru'daki Nazca bölgesinde inceleme yapan arkeologlar iki bin yıl öncesine tarihlenen bir kedi ...