Kedici Olmak - Esin İnan

Kedici Olmak - Esin İnan

Bir kedici için evdeki kedi nedir?

O kadar çok şeydir ki, bilmeyenlere, anlamayanlara anlatması çok zor.

Eve yorgun bitkin döndüğünüzde sizi kapıda hafif bir sürünme ile karşılayan, tüm yorgunluklarınızı, kırgınlıklarınızı, hayal kırıklıklarınızı evin içinde attığınız her adımda birer birer bırakmanızı sağlayan bir dosttur evdeki kedi...

Akşam kanepeye oturduğunuzda hayatın üzerinize oluk oluk akan yükünü yanı başınıza kıvrılmış huzur içinde uyuyan kediciği izlerken unutursunuz. Ona her baktığınızda aldığınız derin nefesler göğsünüzde kabaran mutluluk, huzur ve şefkat duyguları sarar tüm benliğinizi. Evdeki kedi sadece bir kedi değildir. Sizinle dertleşen, sizinle mutlu olan ya da hüzünlenen bir bebektir, arkadaştır, can yoldaşıdır.

Ya sokaktaki kediler?


Her gün enerji dolu, hayata hazır evden çıkıp, akşam üzgün, çökmüş ve çaresiz eve dönmenizin nedeni onlar. Mahvolan, yok olan güzellikler.

Çünkü bir kedici bilir ki her kedi ayrı bir dünyadır. Sevgi dolu, karakter sahibi duygusal canlardır onlar. Kedici onlara yetememenin, onları mutlu edememenin, hepsine huzurlu bir ev verememenin çaresizliğini yük gibi taşır omuzunda.

Kedi insanın ömrünü uzatırmış diyorlar. Bilemiyorum...

Sanırım evdeki kedi ile sokaktaki kediler bu durumu dengeleyip bu sözü de anlamsız kılabilir diye düşünüyorum.

Tüm kediler ile geçirilen zaman kesinlikle çok değerlidir.

Kedili kalın.

08/04/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi