Egemen Apartmanı'nda Can Birliği

Egemen Apartmanı'nda Can Birliği

İzmir depreminde hasar gören binalardan biri de Bayraklı ilçesindeki Egemen Apartmanı. Aralıklı iki bloktan oluşan, 8 katlı ve 28 daireli apartmanın depremde ilk iki katı yeraltına gömüldü. Tehlike taşıyan yapının kalan kısımlarının da kontrollü bir biçimde yıkılacağı öğrenildi.

Yıkım kararı ile birlikte hayvanseverler ayağa kalktı. Binanın içinde hala canlıların olduğunu söyleyen ve yıkım kararını ertelemek isteyen İzmirli hayvanseverler bir araya gelerek Egemen Apartmanı’nın önünde toplandı.

AFAD arama kurtarma ekiplerinden aldığımız bilgiye göre; İzmir’de yıkılan binalarda enkaz kaldırma tamamlandı. Yarı hasarlı binalarda kontrollü yıkım çalışmaları, sahada bulunan veteriner hekimlerle işbirliği içerisinde yapılıyor. Kurtarılan canlılar veteriner hekimler tarafından himaye altına alınıyor.

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ndeki yetkili ise; “Dün sahada görevliydim. Egemen Apartmanı’nın yıkımı, içerde bulunan kediler için ertelendi. Ekipler kediler için yakalama kafesi kurdular” dedi. Ayrıca, “Kurtarılan kedilerden yaklaşık 10 tanesini Konak Belediyesi, rakam sürekli değişse de şu an 9 tanesini Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak biz misafir ediyoruz.” açıklaması yapıldı.

Egemen Apartmanı’nın yanındaki az hasarlı binanın 7. katındaki biri tekir, üç kedi için sabah saatlerinde kafes kuruldu. Tekir kedi ve ‘Arthur’ kurtarıldı. Drone ile pencereye yaklaşan görevliler hala ‘Salem’i arıyor. Dışarı çıkarmak için her şeyi yapan itfaiye ekipleri ve Salem’in sahibi Gökçen, maalesef başarılı olamadı. Egemen Apartmanı’nda kontrollü yıkım tekrar başlatıldı, Salem’in kaçmış olduğunu umut ediyoruz.

10/11/2020

Keditörün Önerisi

Kedi Burnunun Mükemmelliği

14.06.2023

Can dostlarımızın öpmelere doyamadığımız burunları, en önemli duyu organıdır. Zarif bir ...

Kediler Televizyon İzler Mi?

24.04.2023

Televizyonda bir belgesel açıksa kedilerin verdiği komik tepkileri tüm kediciler görmüştür. ...

Dostça Bir Uyarı…

06.05.2020

Dostça Bir Uyarı…2018 verilerine göre Türkiye’deki hanelerin %10’nunda en az 1 köpek ile ...

Kediler Alemi

Kediler Özler Mi?

23.04.2022

Kediler söz konusu olduğunda onların bağımsızlıklarına düşkün ve insan varlığına ...