Hastanede İşe Alınan Kedi: Elwood – Doğa Şimşek

Hastanede İşe Alınan Kedi: Elwood – Doğa Şimşek

Kedi Elwood Avusturalya’daki bir hastanenin etrafında bir yıl boyunca o kadar fazla dolandı ki en sonunda hastane yetkilileri onu kendi ekiplerine dahil ettiler.

“Bizim personel rozetlerimizin arkadasındaki kodlara kadar aynı olan kendi kimlik kartına sahip.”

Chantel Trollip her gün yerel bir şirketteki işine gittiğinde hastanede Kedi Elwood dahil, birçok farklı iş arkadaşı tarafından karşılandı.

“Elwood ile yaklaşık bir yıl önce tanıştım. İşe her gün gelip giderken onun hastane etrafında daha sık takıldığını gördüm. Hemen hemen her gün oradadır, ben onu görmezsem iş arkadaşlarım görür. Genellikle ya ön kapının güvenliğini üstleniyor ya da yakındaki çalılarda güneş banyosu yaparmışcasına uzanıyor.”

Trollip ve çalışma arkadaşları Elwood'un nereden geldiğini veya kime ait olduğunu tam olarak bilmiyor, ama hastanede her zaman rahat göründüğü için hastaneyi evi gibi gördüğünü düşünüyorlar. Bir süre sonra artık kimse bunu sorgulamadı ve Elwood'u bir hastane çalışanı olarak görmeye başladı.

Bir gün, Trollip işe geldi ve Elwood'u gördü ve hemen yakasına takılmış olan bir kart gördü, onun güvenlik ekibinin bir parçası olduğunu belirten bir çalışan kimlik kartı olduğunu fark etti. O gün işe gelirken hayli zorluk yaşayan Trollip, Elwood'un artık hastanenin tam teşekküllü bir çalışanı olduğunu öğrenince tüm günü güzelleşti.

Elwood artık tam teşekküllü bir çalışan olsa da, işini her zaman çok ciddiye aldığı için günlük rutini pek değişmedi. Gördüğü ilgiden ve kafa okşamalarından her zaman hoşlanıyor, ama sonuçta bir grup hastane çalışanıyla çok uzun süre oyalanacak zamanı olmuyor. Ne de olsa yapacak bir sürü işi var.

Trollip, “Kendini sevdirmekten hoşlanıyor ama sevgi işlerini kısa tutmayı ve işini yapmayı seviyor” dedi. “Ne de olsa güvenlik ekibinde, gelen ve giden herkesin kontrol edildiğinden emin olmak zorunda.”

Trollip ve çalışma arkadaşları, Elwood'un nereden geldiğini hâlâ tam olarak bilmese de, orada olduğu için çok mutlular ve güvenlik kedisi Elwood'un her zaman devriyeye çıktığını bilen herkes kesinlikle kendilerini daha güvende hissediyor.

Kaynak: TheDodo

22/08/2020

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Arama Kurtarma Kedisi

10.02.2023

Tüm dünyadan ve ülkemizden arama kurtarma köpeklerinin afet bölgesinde canla başla ...

Mestan - Hakan Kutluata

12.02.2021

Merhaba, Bu, Zarife annem! Soğuk bir kış gününde peşine düşen bir köpekten ...

Yaban Kedileri Geri Döndü

05.08.2021

Yaban kedileri yüzyıllar sonra Hollanda’ya geri döndü. Avlanma ve orman sayılarının ...

Kedilerin Burnu Neden Akar?

27.12.2022

Kediler bizler gibi konuşamadıkları için sağlık durumları konusunda bilgi sahibi olabilmenin ...

Kedileri En Çok Ne Üzer?

31.01.2023

Kediler hassas duygulara sahip canlılardır. Onların da üzüldükleri olaylar gerçekleşebilir. ...