Şişman kedi hidroterapi zayıflıyor

Şişman kedi hidroterapi  zayıflıyor

Neredeyse 10 kg ağırlığında olan bir kedi, birkaç kilo vermek için yüzme derslerine başladıktan sonra zayıflamaya başladı. Dokuz yaşındaki Moses, kilo verme yolculuğuna hidroterapi ile başladı ve altı hafta içinde neredeyse 1 kg verdi.

Oxfordshire, Banbury'de yaşayan Moses’ın sahibi Jenna Joshi, Moses'in her zaman büyük bir kedi olduğunu ancak son üç yılda çok kilo aldığını söyledi: “Onu sıkı bir diyette tutuyordum ama bu hiç yardımcı olmadı. Dışarı çıkmaya, egzersiz yapmaya veya oyuncaklarla oynamaya hiç ilgi göstermiyordu. Yüzme seanslarına başladıktan sonra farkı görmeye başladık. İlk seanstan sonra uzun zamandır yapmadığı bir şeyi yaparak kedi kapısından geçti ve dışarıya çıktı. Hala düzenli olarak kilo kontrolleri yapıyoruz ve iyi ilerleme kaydediyoruz. Başta zor oldu ama şimdi şikâyet etmiyor ve seanslarına gittiğinde ne yapması gerektiğini tam olarak biliyor.”

Moses’in veteriner hidroterapisti Olivia Stokes, beş yıldır hidroterapi yaptığını ve daha önce hiç suda bir kedi görmediğini söyledi: “Kediler genellikle suyu sevmez fakat ilk deneme seansında Moses sudan olumsuz anlamda etkilenmedi. Moses su tankının içinde oturuyor ve su seviyesini artırdığımda ne yapacağını tam olarak biliyor.”

Moses’ın sahibi Jenna Joshi, kedisinin ilerlemesinden çok gurur duyduğunu ve ona yardım edebildiği için mutlu olduğunu söyledi: “Moses, evde çok daha aktif ve genel olarak kendini çok daha iyi hissediyor.”

Kaynak: BBC

31/05/2024

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Marianna Zampieri

22.02.2021

“Gelinler ve onların kedilerinin yer aldığı düğün sonrası fotoğrafları yakalayan ...

Kedinizi Strese Sokan 5 Durum

05.10.2022

Kediler, duyuları ve sezgileri güçlü canlılardır. Hassas duyu organlarıyla çoğu kokuyu ve ...