İngiltere’de bir kedi kaybolduktan 11 yıl sonra bulundu

İngiltere’de bir kedi kaybolduktan 11 yıl sonra bulundu

Chloe McCrea, kedisi Bandy'nin 2013 yılında dışarı çıkarıldıktan sonra ortadan kaybolmasıyla yıkılmıştı. Ancak Bandy fazla uzağa gitmemişti ve bu ayın başlarında 21 kilometre uzaktaki bir kasabada yer alan veteriner kliniğinde kimliği tespit edildi. Bandy, sevgi dolu yeni bir aile edinmişti ve eski sahibi McCrea, onun onlarla kalması için izin verdi.

Bandy, kaybolduktan yaklaşık iki hafta sonra bir kadın tarafından bir mezarlıkta bulundu. Kadın ona bakamayınca, kediyi annesine verdi. Bandy’nin yeni adı Tigger oldu ve yeni ailesiyle birlikte on yıldan fazla yaşadı, bu süre zarfında mikroçipi fark edilmedi. Bandy’nin eski hayatı, aile kediyi yeni yasalar doğrultusunda çip taktırmaya götürdüğünde ortaya çıktı.

Eski sahibi McCrea, bulunup arandıktan sonra bir veteriner kliniğinde onu ziyaret etti. McCrea kedisiyle kavuşma anında şunları söyledi: "Tam anlamıyla şoktaydım ve çok mutluydum. Öldüğünü düşündüğüm için onun yasını tutmuştum. Beni hatırladığını düşünmek hoşuma gidiyor, o çok dost canlısı. Uzunca bir süre kucağımda oturdu.”

Duygusal yeniden buluşmaya rağmen, McCrea Bandy'yi yeni ailesiyle bırakmaya karar verdi: “Yeni sahibi öğrendiğinde yıkılmıştı. Onu kaybedeceğini düşündü. Onu sadece bir yıl tanıdık, yeni sahibi ise ona yıllar boyunca sevgi gösterdi. İki çocuğumuz, iki köpeğimiz ve bir kedimiz var. Onu geri almak adil olmazdı.”

Kaynak: BBC 

 

25/05/2024

Keditörün Önerisi

Kuşlarda Stres

30.10.2021

Hayatını tehlikeye atabilecek birçok başka patolojiye yol açabilen kuşlardaki stresi iyi ...

Kediler Alemi

Miyav Dili Ve Kedi Selamı

01.02.2023

University of Georgia’dan hayvan davranışları konusunda uzman olan Sharon Crowell-Davis, ...

KEDİ KORONA VİRÜSÜ FIP

17.07.2023

KEDİ KORONA VİRÜSÜ FIPGüney Kıbrıs’ta FIP (Feline infektiyöz peritonit) hastalığının ...

Yeni Yazarımız Emek Ekşi

16.10.2020

1997, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden bu temmuz ayında ...

Kediniz Kaç Yaşında?

08.03.2023

Kedicilerin kedilerinin yaşlarını hesaplamak konusunda kafaları biraz karışık. Kedilerin ...