KEDİCİ KEDİ MÜZESİNDE!

KEDİCİ KEDİ MÜZESİNDE!

Türkiye’nin ilk ve tek kedi - kültür dergisi KEDİCİ, Kedi Müzesi’nde yerini aldı.


Beşiktaş Belediyesi ve Sunay Akın 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde masallar, oyuncaklar, oyunlar ve çizgi roman tarihindeki kedilerin aynı çatı altında bir araya geldiği ‘Kedi Müzesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış, Çırağan Hizmet Binası’nda; Beşiktaş Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Sanatçı Sunay Akın, Yazar Nebil Özgentürk, Ressam Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Kedici Dergisi Kurucusu Vet. Hek. Dr. Tarkan Özçetin ve hayvan severlerin katılımıyla gerçekleşti. Türkiye’nin ilk ve tek kedi kültür dergisi Kedici de müzede yerini aldı.

Kedici Dergisi

2008 yılında yayın hayatına başlayan Türkiye’nin ilk ve tek kedi - kültür dergisi Kedici, konularında uzman ama yarı amatör ruhlu Kedicilerden oluşan kadrosu ile günümüze kadar gelmiştir. Kedici dergisi, kedi ve kültür denilince akla gelebilecek her tür konuda bir rehber gibi okurlarının yanında yer almayı ilke edinmiştir. Kedici Dergisi’ndeki bütün bilgiler uzun araştırmalar sonucunda yazılır ve Kedicilerce bir referans kaynağı olarak arşivlenir.

Uygarlık tarihi boyunca insan türünün en yakın arkadaşı ve yol arkadaşı olan kedilere dair hem bilgi veren hem de eğlendirici içeriklerin yer aldığı, alanında uzman veteriner hekimlerin önemli sağlık bilgileri verdiği kedici dergisi 2008 yılından günümüze aktif olarak içerik üretmeye devam etmektedir. Günden güne okur sayısı artan Kedici dergisi Kedi Müzesi’nde önemli bir yer alarak yeniden kedicileri mutlu etmiştir.

Kedici Dergisi Kurucusu ve Genel Yayın Müdürü Vet. Hek. Dr. Tarkan Özçetin: “Kedicilerin severek takip ettiği dergimiz ilk günden itibaren doğru, teyit edilmiş bilgiler ile kedi ve hayvan severlerin beğenisine sunulan, asıl hedefi kedicilere rehber niteliği taşımak olan okuması çok keyifli içerikler barındıran bir dergidir. Kedi Müzesi içerisinde yer alan onlarca kıymetli öge arasında Kedici Dergisi olarak yer almak bizleri çok gururlandırdı. Hepimiz Atatürk ışığında ilerleyen ve çocuklar için, hayvanlar için, doğa için olumlu şeyler yapmaya çalışan insanlarız. Atamız çocukları, hayvanları çok seven, hayvan sevgisini aşılamak ve insan hayvan iş birliği için çok yerinde oluşumlara imza atan bir önderdir. Bizler de Atamız ile aynı düşüncelere sahibiz. Dergimiz de aynı amacı hedefleyen bir müzede yer aldığı ve yer almaya devam edeceği için çok çok mutluyuz. Beşiktaş Belediyesine ve Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a, çok sevdiğim dostum değerli sanatçımız Sunay Akın’a kendi adıma ve Kedici okurları adına çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

05/10/2023

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Köpeklerin Vücut Dili

23.09.2021

Köpekler gözlerinden, kuyruklarına kadar tüm vücut hareketleriyle iletişim kurarlar. Göz ...

11 Sene Sonra Yeniden

23.06.2023

Amerika’nın Florida eyaletinin Jacksonville şehrinden bir aile, 11 yıl önce kaybolan ...

Kediler Neden Hapşırır?

27.09.2022

Kedilerin zaman zaman hapşırdıklarına hepimiz şahit olmuşuzdur.  Kediler de insanlar ...

Kediler Özler Mi?

23.04.2022

Kediler söz konusu olduğunda onların bağımsızlıklarına düşkün ve insan varlığına ...

Evdeki Tehlike

06.01.2023

Birçok kedici, antifriz, zehirli bitkiler ve bazı yiyecekler gibi evcil dostlarımıza ...

Sadece Sevgi...

02.02.2021

Shafieva Svetlana Nikolaevna Kırgızistan’da yaşayan bir felinolog... Kırgızistan’daki ...