AFAD Kedileri

AFAD Kedileri

Afet ve Acil Durum (AFAD) Gümüşhane İl Müdürlüğü’nün 5 yıl önceki inşaat sürecinde firma ve işçiler tarafından beslenen kedi, binanın hizmete girmesiyle arama kurtarma personellerince sahiplenildi.

“Afad” adı veriden kedi ve 5 yavrusu ile AFAD Gümüşhane İl Müdürlüğü’nün maskotu oldu.

2018 yılında yapımına başlanılan binanın inşaat sırasında şantiye alanına gelen tekir cinsi kediyi besleyen işçiler, kedinin ihtiyaçlarını karşıladı. “Afad” adı verilen kedi, inşaatın tammalanması ile AFAD il müdürlüğü görevlilerince evlat edinildi.

Düzenli bir şekilde sağlık durumları kontrol edilen ve beslenen Afad ve 5 yavrusu, görevlilerin maskotu haline geldi.

Afad ve yavruları çok akıllı, cana yakın ve sevildiklerini biliyorlar

DHA’na konuşan AFAD Gümüşhane Kurtarma Teknisyeni Nurettin Aydoğdu, “AFAD yeni binası yapıldığında müteahhit bu kediyi sahiplenmiş. Müteahhit yediği yemeği kediyle paylaştı. Şimdi biz paylaşıyoruz. Bina hizmete girdikten sonra kediye sahip çıktık. Çok akıllı bir hayvan. “Afad” binamızda doğum yaptı ve 5 yavrusu oldu. Ona ve yavrularına özenle bakıyoruz. O çok cana akıllı, cana yakın ve sevildiğini biliyor. Binamızın maskotu, onları çok seviyoruz.”

“Depolarımızda yaşam malzemeleri ve çadırlar var. Fareler çadırlara zarar verebilir. Bu duruma karşı “Afad” depolarımızı farelerden koruyor. Burada 5 tane yavruyla birlikte bizimle yaşıyor. Yavrular büyüyünce olara bahçede güzel bir yuva yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

05/06/2023

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedici Ol, Terk Etme!

19.07.2021

Bazı insanlar, kedici olmanın ona ömür boyu huzurlu, güvenli ve sevgi dolu bir ortam ...

Kedi Hafızası

05.05.2023

Japon uzmanların yaptığı araştırmada, kedilerin belirli hafıza testlerinde oldukça iyi ...

Kedilerin Mucize Patileri

12.08.2021

Dostunuzun bedenindeki en tatlı, en minik ve en mucizevi detaylardan biri olan patiler için sır ...