Deprem Bölgesinde Çevik Kuvvetin Sahiplendiği "Afitap" Asıl Sahibine Teslim Edildi

Deprem Bölgesinde Çevik Kuvvetin Sahiplendiği

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Malatya'da vatandaşların güvenliğini sağlayan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde görevli çevik kuvvet polislerinden Erman Öztürk ve Mesut Karakaş'ın gece devriyesi sırasında hasar almış bir evin balkonundan kurtardıkları köpeğin bakımını üstlenmişti. Veterinere götürerek muayenesini gerçekleştirdikleri köpeğe ‘Afitap’ adını verdiler. Köpeğini haberlerde gören sahibi Ümit Kuyumcu, İl Emniyet Müdürlüğüne giderek durumu anlattı, daha sonra Yeşilyurt ilçesinde görevde bulunan çevik kuvvet polisleriyle bir araya geldi.

Buluşma sırasında Ümit Kuyumcu köpeğine sarıldı, köpek de sahibinin yüzünü yalayarak sevgi gösterisinde bulundu.

Köpek, aşısını yaptırıp kimliğini çıkartarak bakımını üstlenen polis memuru Erman Öztürk tarafından sahibine teslim edildi.

Ümit Kuyumcu, AA muhabirine, deprem sonrası evinin hasarlı olması nedeniyle ailesini Kayseri'ye götürdüğünü, bu sırada köpeği evde bıraktığını söyledi.

Geri döndüğünde köpeği bulamadığını belirten Kuyumcu, birkaç gün kentte köpeğini aradığını, çadır kentlere giderek araştırma yaptığını ve hayvan barınaklarına gittiğini anlattı.

Bir türlü ulaşamadığı köpeğini haberlerde gördüğünü dile getiren Kuyumcu, köpeği sahiplenen polisle buluştuğunu ve teslim aldığını ifade etti.

"Lesi'nin yavrusu olunca polis arkadaşa vereceğim"

Bu zor günlerinde köpeğine kavuştuğu için büyük mutluluk yaşadığını söyleyen Kuyumcu, "Lesi adını verdiğim köpeğim adeta çocuğum gibidir. Onu çok seviyorum. Köpeğime kavuşunca depremin acısını komple unuttum. Onu görünce dünyalar benim oldu." dedi.

Kuyumcu, köpeğine kavuşmasına vesile olanlara teşekkür ederek, "Polis arkadaşımız sağ olsun köpeğe çok iyi bakmış. O da Lesi'den ayrılacağı için çok üzüldü. Kendisine de söz verdim. Lesi'nin yavrusu olunca polis arkadaşa vereceğim. Nerde olursa olsun yavruyu alıp ona götüreceğim. O bana böyle bir mutluluğu yaşattı. Ben de ona bir tane yavrusundan vereceğim." diye konuştu.

Polis, sevinç ve hüznü aynı anda yaşadı

Köpeğe kimlik çıkarttıktan sonra sahiplenen ve "Afitap" adını veren polis memuru Erman Öztürk de köpekten ayrılmanın çok zor olduğunu ve üzüldüğünü ancak asıl sahibine teslim ettiği için de mutlu olduğunu söyledi.

Kaynak:AA

24/02/2023

Keditörün Önerisi

Kediler Müzik Sever Mi?

08.12.2021

İnsanların büyük çoğunluğu gün içinde az ya da çok olsa da müzik dinlemektedir. Peki ...

Kedi Kumu Nasıl Bulundu?

26.05.2023

Kediler ve insanlar yüzyıllardır beraber yaşıyor. İkinci dünya savaşı sırasında ...

Kedilerde Nefes Problemi

20.01.2023

Eğer kediniz nefes almakta zorluk yaşıyorsa, alerjiden enfeksiyona birçok faktör buna neden ...

Kediler Alemi

Kedilerin Gizemi

10.11.2021

Kediler değişik, gizemli canlılardır. Onların davranışlarındaki gizemi çözebilmek için ...

Manx Kedisi

19.05.2023

Manx kedileri kuyruksuz kediler olarak bilinir ayrıca avlanma becerileri oldukça yüksektir. ...

Kedileri En Çok Ne Üzer?

31.01.2023

Kediler hassas duygulara sahip canlılardır. Onların da üzüldükleri olaylar gerçekleşebilir. ...

Güzellik Uykusu

20.06.2023

Uyku, canlılar için en doğal dinlenme biçimlerinden biridir. Kedilerin ise günlük ...