Depremden Kurtarılan 15 Kedi Ankara’da

Depremden Kurtarılan 15 Kedi Ankara’da

Ankara Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu’nun hayvansever gönüllülerle beraber Hatay depreminden kurtardığı 30 kedi ve köpek Ankara’ya getirildi. 15 kedi Ankara Kedi Hastanesi’nde ilk sağlık taraması yapıldıktan sonra tedaviye alındı.

AKK Hayvan Hakları Çalışma Grubu Sözcüsü Rabia Erentuğ depremde kurtarılan canlar için bölgede olan AKK hayvan hakları çalışma grubundan gönüllü hayvansever Merve Karaman ile iletişime geçti. Depremden onlarca hayvan kurtaran Merve Karaman içinde durumu kritik olan kediler de olmak üzere 30 hayvanı pet nakil aracı ile deprem bölgesinden uzaklaştırdı. Ankara Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu bileşenlerinden Burak As ise gönüllü pet naklini yaparak kurtarılan canları Antakya’dan Ankara’ya getirdi.

Kurtarılan kediler Dr. Tarkan Özçetin önderliğinde Cat Hospital Kedi Hastanesi’nde muayene edildi. Kedici Veteriner Hekimler Derneği (KEDVET) sponsorluğunda sağlık taraması yapılan kedilere iç-dış parazit uygulaması yapıldı. Kurtarılan canlardan 3 tanesinin durumu kritik olduğu için yatışına karar verildi ve hastanede tedavilerine başlandı. 12 kedi ise Behiye Eryılmaz’ın kurucusu olduğu Doğa ve Çevreyi Koruma, Yaşatma Derneği (DOĞÇEV) koruma evinde himaye altına alındı. Deprem bölgesinden kurtarılan 15 köpek ise Ankara’daki veteriner kliniklerinde tedavi altına alındı.

Ankara Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu sayesinde kurtarılan canlar tedavileri bittikten sonra evlat edindirilecek.

21/02/2023

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Mutlu Tüyler

22.06.2023

Kedilerin tüy dökmesi normal bir durumdur, ancak tüyleri fazla miktarda dökülürse veya ...

Damdaki Kedi - Müjde Dural

29.12.2022

Tam yılını hatırlamıyorum ama 80’lerin ortaları ya da sonları filan. O zamanlar Üsküdar, ...

2 Kedi, 1 Evde

21.11.2022

Kedilerin sevimli olduğunu inkar etmek mümkün değil. Yumuşak, sevimli, enerji doludurlar. ...