Kedileri En Çok Ne Korkutur?

Kedileri En Çok Ne Korkutur?

Bir kedi için birçok şey ve durum korkutucu olabilir. O halde kedilerde korkuyu tetikleyenin ne olduğunu bilmek şarttır. Kedileri en çok korkutan 5 şeyi sizler için derledik.

Yeni insanlar, yeni kediler, köpekler ve bebekler

Kedinizi yeni aile üyeleri ile tanıştırırken bunu yavaş yavaş yapın; çünkü bu tip değişiklikler kediniz için ciddi bir stres kaynağı olabilir. Yabancı ve alışmadığı her şey kedilerin korkması için bir sebep olabilir. Ailenize yeni bir köpek veya bir bebek geliyorsa onları tanıştırmak için bazı yöntemler izlemelisiniz. Aksi halde birden tanıştıklarında, kedilerde strese ve korkuya sebep olabilir.

Yüksek ses çıkaran nesneler

Kediler yüksek ses çıkaran elektrik süpürgesi gibi nesnelerden hoşlanmaz ve korkarlar. Blender, çamaşır makineleri, çamaşır kurutma makineleri ile saç kurutucuları da kedilerin korkudan hızlıca oradan kaçmalarına neden olabilir. Benzer tepkileri, havai fişek, şimşek, kapı çarpma ve araba alarmı sesleri ile karşılaştıklarında da vermektedir.

Veteriner ziyareti

Alışkın oldukları bölgelerinin dışına çıkmak kedilerin birçoğunu korkutur. Hatta bazı kediler taşıma çantasını gördüğünde bir yere gideceğini anlar ve çantanın içine girmek istemezler.

Salatalık ve muz

Aslında kedilerin alışık olmadıkları nesnelerden korkmasına iyi bir örnek olarak, salatalık ve muz diyebiliriz. Salatalıkla yapılan şakaları asla doğru bulmadığımızı söylemek isteriz. Kediler bunun bir şaka olduğunu anlamazlar, mizahı ve komik şeyleri algılamazlar. Sadece korku ile güvensizliği bilirler.

Su

Kediler kendilerini temizlemeye fazlasıyla vakit ayırmakta ve sıklıkla da damlayan musluklara yanaşarak taze su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadırlar. Onlar yıkanmaya ihtiyaç duymazlar. Onları zorla banyo yaptırmaya kalkarsanız bu durum çok fazla stres ve korku yaşamalarına sebep olur.

21/12/2022

Keditörün Önerisi

Sokaktayız - Galip E. Uzun

23.08.2021

Göz göze gelmek bile denemeyecek, olsa olsa göz değmesi, göz çarpması sözlerinin daha uygun ...

Kediler Alemi

Kedilerde Anksiyete

12.05.2023

Her şey kedinizi ürkütüyor, yerinden sıçrama boyutuna kadar korku yaşıyorsa, kedinizde ...

Fenomen Kedi Vincent

11.02.2022

Rusya'da Andrey, Anastasia ile yaşayan Maine Coon cinsi kedi Vincent, fenomen oldu. Siyah bir ...

Kediler Koruyucu Mudur?

21.09.2023

Köpeklerin en bilinen özelliklerinden birisi ırkından bağımsız olarak sahiplerine karşı ...