Kedili Evler İçin Temizlik Tüyoları

Kedili Evler İçin Temizlik Tüyoları

Bir kediyle beraber yaşamak büyük bir şanstır. Evcil dostlarımızla aynı evi paylaşıyorsak onun ihtiyaçlarını asla göz ardı etmemeliyiz. Zaten temiz canlılar olduklarını biliyoruz ama bazen yaramazlık yaparak evi kirletebiliyorlar. Böyle durumlarda onlara zarar vermeyen ürünlerle evimizi nasıl temizleyebiliriz?

Kedinizi sık sık tararsanız, evde tüy sorunun az da olsa önüne geçebilirsiniz. Eğer kediniz taranmaktan hoşlanmıyorsa, ona ufak ödüller vererek bundan hoşlanması için eğitebilirsiniz. Her bir fırça darbesi için bir parça ödül vererek başlayıp, daha sonra yavaş yavaş ödül sıklığını azaltarak devam edin. Bunu yanısıra evcil hayvan odaklı elektrikli süpürgeler de kurtarıcınız olabilir.

Koltuklardaki tüyler için tüy toplama rulolarına her ay bir servet ödüyorsanız daha ucuz ve pratik bir yöntem olan lastik eldivenleri deneyin. Lastik, statik elektriklenme sağlayarak halı ve koltuklardaki kedi tüylerini kendine çeker, lastik eldivenli elinizi yüzeylerin üzerinde gezdirmeniz tüyleri toplamak için yeterli olacaktır. Hafifçe ıslatılmış nemli bir lastik eldiven ise elbiselerden kolayca tüy toplamanızı sağlayacaktır.

Halınızda ya da koltuktaki idrar kokusu için karbonatı bolca serpin, kokuları emmesi için birkaç saat bekletin. Ardından süpürebilirsiniz. Ağır kimyasal maddeler evcil dostunuz için zararlı olabilir. Çamaşır suyu içeriğindeki bileşenler sebebiyle iyi durulanmazsa hem kediniz için zararlıdır hem de aynı bölgeyi tekrar işaretlemesi için teşvik edici olabilir. Bunun yerine temizlikte beyaz sirke kullanmanız kedinize zarar vermeden eşyaları dezenfekte etmenizi sağlayacaktır.

02/12/2022

Keditörün Önerisi

Oyunun Kuralı Değişiyor!

07.01.2021

Bu haber kedilerle doğrudan ilgili değil. Ancak dolaylı yoldan da olsa onları ilgilendiriyor. ...

Kediler Alemi

Selkirk Rex

04.03.2022

Kıvırcık tüyleriyle dikkat çeken Selkirk Rex cinsi kedilerinin, bıyıkları bile ...

Smokin Kediler

04.11.2022

Smokin kediler siyah ve beyaz tüy rengine sahiptir. Aynı zamanda hırs ve bağımsızlık ...

Kedilerde Astım

04.02.2023

Kedilerde sıkça karşılaşılan astım ve kronik bronşit olarak adlandırılan solunum yolu ...

Kedici Rutini

21.07.2021

Kediciler gün içinde kedisine nasıl vakit ayırmalı, neler yapmalı, bir gününü minik ...

Kediniz Hangi Renk?

05.02.2023

Kedilerle ilgili harika şeylerden biri, her kediyi benzersiz kılan çok çeşitli ...

Nazar - Ferhan Yüksel

15.02.2021

Kedinizin genel beden tipini, potansiyel hastalıklarını ve ilerleme derecesini gözlerinden ...