Kedinizin Vücut Dilini Nasıl Okursunuz?

Kedinizin Vücut Dilini Nasıl Okursunuz?

Kedinizin rahat veya gergin olduğunu anlamak her zaman kolay değildir. Ancak onların vücut dilini anlamak, onlarla kuracağınız iletişimde size avantaj sağlar.

Kediler korkmaya başladığında beden dili ile sizlere bunu anlatır. Bunu anlamak aslında çokta zor değildir. Bazen bir şeye çok dikkatle bakmaları, endişeli olduklarını gösterebilir. Şiddetli yalanma, kuyruğunu vücudunun altına sokma stres belirtileri arasında yer alır. Gevşemiş bir kedinin kulakları nötr bir pozisyonda öne bakar. Bir kedi kulaklarını kafasına yaslarsa, uyarıyı dikkate alın. Çünkü hedef siz olabilirsiniz.

Kedinizin göz şekli, nasıl hissettiğine bağlı olarak değişebilir ve duygusal durumu hakkında bazı ipuçları verebilir. Rahat bir kedi, açık gözlere ve yumuşak bir bakışa sahip olacaktır. Sinirli bir kedi gözlerini kısabilir.

Kediler sinirlendiklerinde kuyruklarını hızlıca yere vurabilir. Kediler savunmacı, korkmuş, ağrılı veya hasta olduklarında kuyruklarını vücutlarına sıkıca sarabilirler. Kuyruk hareketleri kedilerde çok önemlidir. Ne demek istediklerini kuyruklarından anlayabilirsiniz. Kedinizin kuyruğunu vücuduna sıkıca dolamış fark ederseniz ve gergin veya üzgün hissetmesi için herhangi bir neden göremiyorsanız, hasta olabilir. Davranış devam ederse, muhakkak bir veteriner hekimden yardım almalısınız.

Kedilerin vücut dillerini anlamak için onlarla vakit geçirmeli ve gözlemde bulunmalısınız.

11/11/2022

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedilerin Vücut Kokusu

18.11.2022

Tüm kediciler biliyor ki kediler temiz canlılar! Kendilerini yalayarak temizlerler. Bu sebeple ...

Kedilerde Hamilelik Süresi

18.04.2023

Hamilelik süresi 57 ile 67 gün arasında değişiklik gösteren kedilerin, hamile kalma yaşı ...

Kedi Dili Ve Edebiyatı

03.06.2023

Ailemizin biricik yaramaz çocuğunun bizlere öğrettiği ne çok şey var aslında. Her biri ...

Kediler Televizyon İzler Mi?

24.04.2023

Televizyonda bir belgesel açıksa kedilerin verdiği komik tepkileri tüm kediciler görmüştür. ...