Kediler Neden Hediye Getirir?

Kediler Neden Hediye Getirir?

Kediciler zaman zaman dostlarının onlara getirdiği bir oyuncak ile keyifli bir hediye almanın zevkine varırken bazıları oyuncakla ödüllendirilecek kadar şanslı olamıyor; onların ödülleri ölü sinekler, ölü böcekler ve hatta ölü bir fare olabiliyor.

Kediler bazen en sevdiği oyuncakları taşıyıp, size getirebilir. Bunun asıl sebebi ona vakit ayırmanızı istemesi olabilir. Bu benimle oyun oyna demenin bir başka yoludur. Ancak bazı durumlarda önünüze getirilen ölü bir böcek veya fare olabilir.

Kedilerin insanlara avlarını getirmesinin ardında, ödüllerini aileleri ile paylaşma istekleri de olduğu düşünülür. Hayat kurtaran becerileri insanlara aktarmak konusunda oldukça istekli olan kediler, tok olsalar da bu davranışı sergileyebilirler. Ancak bazı durumlarda ölü veya canlı bir fare getirmesi, sizi strese sokabilir. Kedinizin keyfi bozulmasın diye o an yaşadığınız zorluğu anlayabiliyoruz.

Düzenli olarak oyun zamanı ayrılan kedilerin avlanma arzuları tatmin olabilir, kovalama ve yakalama ihtiyaçlarını karşılayan oyuncaklar doğal avlanma ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olabilir. Neticede tüm canlıların bilişsel sağlıklarının sürdürülebilmesi adına zihinsel olarak uyarılmaları gerekir. Kediler avlanmalı, kovalamalı ve yakalamalıdır. Bu aktivite gereksinimleri aileleri tarafından karşılanmadığında ister istemez kendi yöntemlerini bulacaklardır.

07/11/2022

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedilerde Yeme Bozuklukları

27.09.2022

Kedilerin çoğu yemek yemeyi sever. Özellikle evde yaşayan kedilerin çoğu, sokaktaki kedilere ...