Kedili Seyahat

Kedili Seyahat

Evcil dostlarımız seyahat etmekten hiç hoşlanmazlar. Genel olarak değişikliği sevmeyen kediler, ortam değiştirmeyi de hiç sevmezler. Yolculuk sırasında ciddi strese girer ve kendilerini güvende hissetmezler. Peki seyahate mecbur kaldıysak onlar için neler yapabiliriz?

En önemlisi bir yere kedimizle seyahat etmek zorundaysak bunu hangi yolla yapacağımızdır. Evcil dostlarımızın en az stresle bu yolculuğu atlatabilmesi için mümkünse araba ile gerektiğinde mola vererek seyahat etmek en doğrusudur. Uçak, kediler için çok yorucu ve strese sokucu bir ulaşım aracı olabilir. Uçak içi yanımızda olan kedimiz basınçtan oldukça fazla etkilenir ve bu korku onu strese sokabilir.

Peki Onlar için Neler Yapabilirsiniz?

Kedinizi seyahat esnasında taşıma çantasından çıkartmamalısınız. Bu onun güvenliği için önemlidir ayrıca bir ev kedisi, dış ortamda strese girebilir. Onunla sakince iletişim kurmaya onu sakinleştirmeye çalışmalısınız. Kedinizle temas kurabilirsiniz. Sizin yanınızda kendini daha güvende hissedecektir ancak rahatsız olursa rahat bırakmalısınız. Arada mola verip hava almasını sağlayabilirsiniz. Camları veya kapıyı açıp ona göstermek onu daha da strese sokabilir. Sık seyahat eden biriyseniz, küçük yaşlarda onu yavaş yavaş seyahate alıştırabilirsiniz. Yakın yerlere götürüp, geri eve dönme güvenini ona verebilirsiniz.

Tüm bunları uygularken, kedinizin kendini güvende ve sakin hissetmesi için veteriner hekimlerin de tavsiye ettiği feromon ürünlerini kullanabilirsiniz. Feliway, kedilerin mutlu olduklarında yüz bölgesinden salgıladıkları ve yüzlerini sürerek çevreye dağıttıkları mutluluk feromonunun doğala özdeş halidir. Kediler bu koku feromonu ile kendilerini rahat ve güvende hissederler. Seyahatten önce taşıma çantasına ve oyuncaklarına sıkacağınız Feliway ile evcil dostunuzun daha rahat bir yolculuk geçirmesini sağlayabilirsiniz. Feliway'i incelemek için; FELİWAY CLASSİC SPREY

04/02/2023

Keditörün Önerisi

Bu Mama Bozuk Mu?

29.12.2022

Raf ömrü olan kedi mamalarının, bozuk olup olmadığını anlamanız kedilerin sağlığı ...

Manx Kedisi

19.05.2023

Manx kedileri kuyruksuz kediler olarak bilinir ayrıca avlanma becerileri oldukça yüksektir. ...

Kediler Alemi

TAT MI KOKU MU?

16.07.2023

TAT MI KOKU MU? Kediler benzersiz burunlara sahiptir. Hatta öyle ki her kedinin burnu birbirinden ...

18 Mart Çanakkale Zaferi

18.03.2021

Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan için ...

Sen Nereye Ben Oraya

22.06.2023

“Beni güne mırmırım başlatıyor, hatta yatak odasından mutfağa giderken miyavlayarak ...