Kedinizle Uyumanız İçin 5 Neden

Kedinizle Uyumanız İçin 5 Neden

Yataktayken güzel kediniz size doğru yaklaştığında nasıl hissediyorsunuz ? Eminim her ne zaman olursa olsun harika hissediyorsunuzdur. Sonuçta bu, siz ve kediniz için duygusal bir deneyimdir. Kedinizle uyumanın birçok güzel yönü var biz sizin için birkaç tanesini seçtik..

Daha güçlü bir bağ

Bir kedi ile kurduğunuz bağ, bir köpekle kurduğunuz bağ ile aynı değildir. Kediler, bağımsız bir ruha sahip ve daha yalnız canlılardır. Bununla birlikte, özellikle istediklerinde sevgiye de ihtiyaç duyarlar. Yani, eğer evcil dostunuz yatağa zıplarsa bu onun için değerli olduğunuzun önemli bir işaretidir. Kediniz size gece veya gündüz sevgi gösterdiğinde, aranızdaki bağ daha da güçlenecek.

Ücretsiz masajlar

Emzirirken annesinin karnına pati koyan bir yavru kedinin bu hareketi, duygusal hafızasında kalan bir eylemdir. Bu nedenle, bir kedi kendini iyi, sıcak ve güvende hissettiğinde sizi ön patileriyle "yoğurmaya" başlayabilir.  Bu, bir kedinin sevgisini ve mutluluğunu göstermesinin özel bir yoludur. 

Daha iyi uyku alışkanlıkları

Bunun gerçekleşmesi için evcil dostunuzun gece davranışına aşina olmalısınız çünkü uyku düzeniniz farklı olabilir. Örneğin, evcil dostunuz siz uyuduğunuzda kalkabilir veya tam tersi olabilir. Ancak, ikiniz de aynı uyku düzenine sahipseniz, işte o zaman harika olacak!

Evcil dostunuzun uyku düzenini bilmenin dışında. Kendinize şunu sorabilirsiniz: Sürekli kalkıyor mu? Sessiz kalacak mı? Örtülerin altına girmek ister mi? Ayaklarımın yanında uyumayı mı yoksa başını yastığıma mı koymayı tercih ediyor? Bu soruların cevaplarını bilmek, iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca araştırmalar, kedileriyle uyuyan insanların daha dinlendirici bir gece geçirdiğini gösteriyor.

Paylaşılan vücut ısısı

Soğuk olduğunda biraz sıcaklık hiç de fena olmaz. Yalnız yaşıyorsanız veya uyuyorsanız, kişisel ısıtma sisteminden daha iyi bir şey yoktur ve kediniz kesinlikle bu işi mükemmel yapabilir.

Güvenilir bir çalar saat

Sabah kalkmakta sorun yaşıyorsanız, evcil dostlarınız erteleme özelliğini ayarlayamayacağınız güvenilir bir çalar saat olabilir. Güneş doğduğunda, kediniz bir şeyler yemek için size “mırmır edebilir", sizden kapıyı açmanızı isteyebilir, hatta çıktıktan sonra yerinizi alabilir.

Kediler genellikle sevgilerini ve arkadaşlıklarını ne zaman göstermek isterlerse o zaman gösterirler. Bu nedenle, bir kedi sizinle uyumaya karar verdiğinde minnettar olmalısınız. Sonuçta kediler eşsiz canlılardır.

13/01/2023

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Evde 2 Kedi

06.05.2022

Kedilerin sevimli olduğunu inkar etmek mümkün değil. Yumuşak, sevimli, enerji doludurlar. ...

Yaban Kedileri Geri Döndü

05.08.2021

Yaban kedileri yüzyıllar sonra Hollanda’ya geri döndü. Avlanma ve orman sayılarının ...

Mamada KDV İndirimi Yolda!

27.01.2022

Kedi ve köpek mamalarına gelen zamla, ihtiyaçların lüks tüketim olarak kabul edilmesi ...

2000 Yıllık Kedi Figürü

21.05.2021

Peru'daki Nazca bölgesinde inceleme yapan arkeologlar iki bin yıl öncesine tarihlenen bir kedi ...

Kuşlarda Stres

30.10.2021

Hayatını tehlikeye atabilecek birçok başka patolojiye yol açabilen kuşlardaki stresi iyi ...

Mia'nın Sevgi Dolu Hikayesi

28.05.2020

Trabzon'da "Golden" cinsi 6 yaşındaki "Mia" isimli köpek, öksüz kalan kedi yavrularına sahip ...