Kediniz Sizi Neden Takip Ediyor?

Kediniz Sizi Neden Takip Ediyor?

Evlerimizi paylaştığımız kedilerimiz bizimle birlikte oda oda gezebiliyorlar. Peki bu takipçi ev arkadaşları bunu neden yapıyor?

Çok masum bir amaçla, yalnızca sizi çok sevdiği ve yakınınızda bulunmaktan keyif aldığı için sizinle geliyor olabilir. Size yakın olmanın avantajlarından biri de fırsatını bulduğunda kendini sevdirmek.

Kediler bir şeyleri kaçırmayı hiç istemezler. Onsuz ne yapmak üzeresiniz? Belki oynaması için bir oyuncak getirebilir ya da saklanması için giysi dolabını aralık bırakıyor olabilirsiniz.

Bazı zamanlar sessizce takip etmektense sohbet ederek size eşlik edebilirler. Kediniz miyavlayarak sizle dolaşıyorsa değerli ebeveynlerinin ilgisinin her zaman kendinde olduğundan emin olmak, değilse de derhal ilginizi kazanmak için size eşlik etmek istiyor olabilir.

Ayrılmaz takipçinizin diğer sebebi de mama vaktinin gelip gelmediğini kontrol etmek, belki biraz sevimlilikle sizden bir ödül maması koparıp koparamayacağını görmek olabilir.

Evcil dostlarımız bizleri her ne sebeple takip ediyor olurlarsa olsunlar, eşlik etmelerinden büyük mutluluk duymadığınızı söyleyebilir misiniz?

15/08/2022

Keditörün Önerisi

Kedim Neden Isırıyor?

05.05.2023

Kediler bazen ısırma eğilimi gösterebilir. Kediciler iyi bildiği gibi bir anda koşup ...

Kediler Alemi

Kediler Neden Ot Yer?

01.10.2021

Etobur olan kedileri ot yerken gördüğünüzde biraz şaşırmış olabilirsiniz. Peki, kedilerin ...

Marilyn - Ümit Manay

10.02.2021

Tam hatırlamıyorum ama onu gördüğümde on yedi yașlarındaydım. Yağmurlu bir günde ...

Bombay Kedisi

20.01.2023

Lakabı ‘siyah panter’ olan Bombay kedileri 1970’li yıllarda ortaya çıkmıştır. Amerikan ...

Milli Gurur

03.08.2021

Zeki, çevik ve ahlaklı kadın sporcularımızla kızlarımızla gurur ...