Fenomen Kedi Stepan Savaştan Kaçmayı Başardı

Fenomen Kedi Stepan Savaştan Kaçmayı Başardı

Rus birliklerin kuşatması altındaki Harkov’dan kaçışıyla tüm dünyada büyük hayran kitlesi kazanan Ukraynalı kedi Stepan’dan bir süredir haber alınamaması endişe yaratmıştı. Sonunda Stepan’dan iyi haber geldi.

Sahibiyle beraber Ukrayna'daki savaştan kaçış hikayesiyle “Ukrayna'nın en ünlü kedisi” haline gelen Stepan'ın Fransa'ya ulaşması, kedinin tüm dünyadaki takipçilerini rahatlattı.

Anna isimli sahibi, 13 yaşındaki Stepan'la Rus bombardımanı altındaki Harkov'dan kaçış görüntülerini sosyal medyada paylaşmıştı. Kısa sürede Instagram’da 1 milyondan fazla takipçi kazanan Stephan'ın yolculuğu büyük merak uyandırmıştı. Ancak kediden bir süre haber gelmemesi endişelere yol açmıştı. Stepan için Instagram'da açılan @loveyoustepan hesabında yaklaşık iki hafta hiçbir şey paylaşılmaması, Anna ve Stepan'ın başına kötü bir şey geldiği korkusu yaratmıştı. Rusya sınırına yakın olan Ukrayna'nın ikinci büyük kenti Harkov, Rus saldırılarının en yoğun olduğu yerler arasında yer alıyor.

Stepan'ın günler süren kaçış sonrasında Fransa'ya ulaştığı ortaya çıktı. Kedinin sahibi Anna'nın yürüyerek ve tren yolculuğu sonrası zorlu bir sürecin ardından Fransa'ya vardığı belirtildi. Kedinin Instagram hesabında paylaşılan notta, “Bir hafta elektriksiz kaldık ve iki geceyi sığınakta geçirdik. Sonunda Harkov'dan çıkmayı başardık. Gönüllüler bizi tren istasyonuna götürdü. Lviv'e giden trene bindik, sonra Polonya sınırına yürüdük. Çok fazla insan vardı. 9 saat sonra sınırı geçtik” ifadeleri yer aldı.

Paylaşılan fotoğraflarda çantası içinde seyahat eden Stepan'ın “epey korkmuş olduğu” görüldü.

28/03/2022

Keditörün Önerisi

Kedi Nanesi Dosyası

20.09.2023

Evlerini bir kediyle paylaşan pek çok kişi için tüylü dostlarının mutlu olduğunu görmek ...

Kediler Alemi

Kediniz Neden Oynamıyor?

18.05.2023

Kedinizin oyun oynamadığını ve uzun saatler uyuduğunu fark ettiniz. Elbette bu davranışı ...

Roller Farklı Oyun Aynı

23.05.2022

Bu cennet vatanda sağcı solcu, alevi sünni, Türk Kürt, ayrımcılığı on binlerce can aldı. ...

Kedilerin Sevmediği Kokular

07.04.2023

Kedilerin burunları hassastır. İyi koku alırlar, kokularla bulunduğu yeri tanırlar. Kediler ...

Chinchilla Kedisi

30.05.2023

İran kedilerinin bir türü olan Chinchilla kedileri, zekası ve sakinliğiyle bilinmektedir. Uzun ...