“Altın Kediler'in" yeni sahipleri belli oldu

“Altın Kediler'in

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali tarafından, film üretimine destek olmak, kısa film yapımını özendirmek, olanaklar ölçüsünde destek vermek, kısa filmlerin ulusal ve uluslararası platformlarda daha çok ve daha etkin bir şekilde tanınmasına katkıda bulunmak amacıyla ilk kez 2004 yılında verilmeye başlanan Altın Kedi Ödülleri’nin 2011 yılı sahipleri belli oldu. Sunuculuğunu İzmirli Oyuncu Duygu Akdeniz’in yaptığı festivalin ödül töreninde “ulusal kategori”de dokuz film, “uluslararası kategori”de ise on bir film Altın Kedi ödülü için yarıştı. Festivalin jürisinde, sinema yazarı Atilla Dorsay, yönetmen Tayfun Pirselimoğlu, oyuncu Tülin Özen, Cannes Film Festivalinden Christophe Leparc ve oscar ödüllü yapımcı Cedomir Kolar yer aldı.

Dokuz canlı kahraman yine dört ayak üstünde! Çizmeli Kedi (Puss in Boots)

Avrupa halk masallarının en cingöz, en iş bitirici ve en insansı kedisi. Asalet ve güç sembolü olan sarı çizmeleri içerisinde Çizmeli Kedi aslında zenginlik ve ün peşinde koşan oldukça zeki bir canlı. Sinema perdesindeki yolculuğu ise meşhur Altın Yumurtlayan Kazı çalma macerası çevresinde şekilleniyor.

Zeka küpü Humpy Dumpty ve sokakların kraliçesi Kitty Softpaws’u bu kendi hırsızlık planına dahil eden dokuz canlı Çizmeli Kedi, arkadaşlarıyla cesaret isteyen ama bir o kadar da komedi dolu bir maceraya atılıyor...

Shrek üçlemesinin her filminde farklı karakterlere sesiyle hayat veren ve senaryoda da parmağı olan Chris Miller’ın Shrek-3’ten sonraki ikinci uzun metrajlı yönetmenlik çalışması olan Çizmeli Kedi’nin orijinal seslendirme kadrosunda Kedi’ye Antonio Banderas, Humpy Dumpty’ye perdede gördüğümüz anda gülmeye başladığımız Zach Galifianikis ve Yumuşak Pati Kitty’ye Salma Hayek sesleriyle hayat veriyor.

Vizyon tarihi: 13 Ocak 2012 Oyuncular: Antonio Banderas, Salma Hayek, Zach Galifianakis, Uzun metrajlı film, ABD, Animasyon, Macera, Komedi Süre: 90 dk. Yapım yılı: 2011

06/05/2020

Keditörün Önerisi

Uyku - Dr. Tarkan Özçetin

06.01.2023

Tıpkı Fikret Kızılok’un şarkısındaki gibi: “Uyku kardeşim ver elini, usul usul damla ...

Kediler Alemi

Bir Kedinin Kalbi

18.11.2022

Bir kedinin kalbi dakikada 100 ila 200 kere atar. Kalp kapakçıkları hızla açılıp kapanır. ...

Kedilerde Anksiyete

12.05.2023

Her şey kedinizi ürkütüyor, yerinden sıçrama boyutuna kadar korku yaşıyorsa, kedinizde ...