Öğrencilerin Hayvan Sevgisi Sokaktaki Canlara Umut Oldu - Seda Tuncel

Öğrencilerin Hayvan Sevgisi Sokaktaki Canlara Umut Oldu - Seda Tuncel

İstanbul Büyükçekmece Nezihe Hasan Kılıç Anadolu Lisesi öğrencileri kurdukları Hayvanları Koruma Kulübüyle okulda birçok kediye bakıyor. Pisican, Anakon, Altan ve Tarçın’ın mama ve veteriner masrafları öğrencilerin kendi aralarında topladıkları parayla karşılanıyor. Öğrencilerin besleyip baktığı kediler de kimi zaman okulun koridorlarında, sınıflarında dolaşarak, bazen de derslere katılarak bu sevgiyi karşılıksız bırakmıyor.

Hayvanları Koruma Kulübü öğrencileri geçtiğimiz sene Nisan ayında doğum yapan anne kediye ve dört yavrusuna ev sahipliği yapıyor. Kedilerle beraber olmaktan mutlu olduklarını belirten öğrenciler, şu bilgileri paylaştı:

“İki yavrumuzu sahiplendirdik. Anne kedimizi kısırlaştırdık. O’nun ve iki yavrusunun mama ihtiyacını hep beraber dayanışma ile karşılıyoruz. Gerek evinde gerek sokakta birçok cana bakan, Okul Aile Birliği başkanımız sevgili Şenay Akın okulda kedilere bakabilmemize vesile olan kişi. Ayrıca okulumuz civarında yaşayan birçok canı da seviyor besliyoruz. Bu soğuk kış günlerinde dileriz tüm canlar destek görür ve bir arada yaşarız.”

Büyükçekmece Nezihe Hasan Kılıç Anadolu Lisesi kimya öğretmeni Gülşen Şenel:

“Kedi seven felsefe öğretmenimiz Pınar Karataş ile beraber hayvan sevgisini tüm öğrencilerimize aşılamak istiyoruz, okuldaki kediler dışında iki kedi daha okul öğrencilerimiz tarafından evde bakılmak üzere sahiplenildi. Bir kedimiz de Pınar hoca tarafından sahiplenildi. Kediden korkan birçok öğrencimiz bu sayede artık kedilere alıştı, kedi sever oldu. Biz öğretmenler ve öğrenciler olarak koridorda, kantinde, sınıfta kedilerimizi gördüğümüzde havalara uçuyoruz, içimiz açılıyor.” dedi.

20/01/2022

Keditörün Önerisi

2 Kedi, 1 Evde

21.11.2022

Kedilerin sevimli olduğunu inkar etmek mümkün değil. Yumuşak, sevimli, enerji doludurlar. ...

Kediler Alemi

Bombay Kedisi

20.01.2023

Lakabı ‘siyah panter’ olan Bombay kedileri 1970’li yıllarda ortaya çıkmıştır. Amerikan ...