Her Hafta Bir Kedi ‘Kinkalow’

Her Hafta Bir Kedi ‘Kinkalow’

Kinkalow kedisi, enerjik ve oyuncu kişiliği ile bilinen nadir bir kedi cinsidir. Kinkalow nispeten yeni bir cins olmasına rağmen, dikkat çekici kedilerden biridir. En ayırt edici özellikleri ise kıvrık kulakları.

Bu kedi türü, iki büyüleyici kedinin melezidir: Munchkin ve American Curl. Munchkin ebeveyni orijinal cüce kedi cinsi olduğundan, küçük Kinkalow'un sevimli boyutunu nereden aldığını anlamak mümkündür. Kıvırcık kulakları ve minik boyları ile karşılaşabileceğiniz en dikkat çekici kısa bacaklı kedilerden biridir. Kinkalow'lar, dışa dönük bir mizacı olan sevecen ve zeki kedilerdir.

Kinkalow kedisi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Munchkin ve American Curl ırkları arasındaki melezlemeden kaynaklanır. 1990'ların ortalarında, Terri Harris adlı Amerikalı bir yetiştirici, bu sevimli kedileri bir araya getirdi ve doğan  bebeğe Munchkinlanes Kinkalow Louie adı verildi.

Fiziksel Özellikleri

Kinkalow'lar uzun gövde ve kısa bacaklara sahiptir. Kulakları ilk doğduğunda düz ancak zaman geçtikçe kıvrılmaya başlar. Kaplan şeklinde bir kafa ile kaslı ve atletik bir yapıya sahiptir. Çoğu kısa bacaklı kedi gibi, göz kamaştırıcı yuvarlak gözleri vardır. Kinkalow'ların zarif görünümlerine katkıda bulunan uzun, güzel kuyrukları vardır.  Sağlıklı bir Kinkalow kedisi yaklaşık üç ila yedi kilo ağırlığında olabilir.

Karakter Özellikleri

Kinkalow, bacakları kısa ama kişiliği büyük olan nadir bir kedi ırkıdır. Sevecen, oyuncu ve sakin bir mizacı vardır.  Sosyaldir ve sevdiklerinin yanında olmayı severler. Sevgi dolu ve enerjik kedilerdir. Aynı zamanda zekalarıyla da tanınırlar, bu yüzden onları zihinsel olarak uyarmak için bazı stratejik kedi oyuncaklarına ihtiyacınız olacak. Evdeki diğer canlılarla iyi anlaşır, onlar için tam bir sevimli enerji küpü diyebiliriz.

Kinkalow Bakımı

Bakım söz konusu olduğunda, Kinkalowlar az bakım gerektiren bir türdür. Kinkalow cinsi kedinizi sağlıklı ve mutlu tutmak için ipeksi tüylerini kaliteli bir kedi fırçasıyla haftada bir fırçalamanız gerekir.

Sevimli kıvrık kulakları olan çoğu kedi gibi, Kinkalow'ların da kulak kiri ve kulak enfeksiyonu geliştirme riski daha yüksektir. İyi bir bakım rutini, onlara hem aranan ilgiyi hem de gerekli sağlık bakımını sağlayacaktır.

17/11/2021

Keditörün Önerisi

Taptaze Su Ve Kediler!

15.06.2023

Kediler için taze su önemlidir. Bu durumda su şelalesi ya da su pınarı iyi bir fikir olabilir. ...

Kediler Müzik Dinler Mi?

28.11.2021

Müzik açıkken, kediler bu durumdan rahatsızlık duyar mı? Ya da müzik onları rahatlatır ...

Chinchilla Kedisi

30.05.2023

İran kedilerinin bir türü olan Chinchilla kedileri, zekası ve sakinliğiyle bilinmektedir. Uzun ...

Kediler Alemi

Kedilere Layık Unvanlar

02.10.2021

Kediler cins ve karakter özellikleri bakımından birbirlerinden farklı canlılardır. Her ...

30 Ağustos Zafer Bayramı

30.08.2021

30 Ağustos Zaferi milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bağımsızlık meşalesinin ...

Baskınlık Problemleri

18.02.2021

Sosyal olarak dengeli bir evde kediler baskınlık ilişkileri geliştirirler. Eğer kediler ...

Kediniz Kaç Yaşında?

08.03.2023

Kedicilerin kedilerinin yaşlarını hesaplamak konusunda kafaları biraz karışık. Kedilerin ...