Smokin Kedi Tomris-Işın Selin

Smokin Kedi Tomris-Işın Selin

‘’Biz istiyoruz ki Smokin Kedi Tomris adında bir barınak kuralım.. Tüm dostlarımızı sevgiyle doyurarak, sağlık problemlerini çözelim.’’

Tam bir kedici olarak adlandırabileceğimiz Arzu Aytan yeni çıkardığı ‘Smokin Kedi Tomris’ kitabı ile bizlere keyifle okuyabileceğimiz bir hikaye sunuyor. Bu haftaki röportaj konuğumuz Arzu Aytan. Gelin genç yazarımızı hep birlikte tanıyalım…

Merhaba, sizi tanıyabilir miyiz?

Merhabalar Kedici Dergisi ailesi. Ben Arzu Aytan. 1991 yılında Adana’da doğdum. İlkokul yıllarımdan itibaren okumak hayatımın başrolündeydi. Rus ve Fransız edebiyatına ilgi duyarak yazmaya başladım. Özellikle etrafımı gözlemleyerek, en bunalımlı insan psikolojileri üzerine, gerçek öyküler yazıyorum. Hayatımı edebiyata adadım.

Hayvanseverliğiniz içinizde hep var olan bir duygu muydu?

Hayvan sevgisini çok küçükken ailem aşıladı. Babam hayvanları çok sever beslerdi. Beni kucağına alıp minik ellerimi bir kedinin başına koyduğu gün, bende o eşsiz duyguyu tadarak bir daha hayvan sevgisinden vazgeçemedim.

Beraber yaşadığınız kediniz var mı?

Aynı evi kitabımızın baş karekteri Tomris ile paylaşmaktayım. Bunun yanı sıra bahçemde 12 tane kedi dostum bir tane de köpek dostum var. Bahçemizi ziyaret eden gezgin kedi dostlarımızıda unutmayalım.

Bir kitap çıkardığınızı biliyoruz. Bu kitabın hikayesini sizden dinleyebilir miyiz?

Bir çok sitede ve gönüllü yazarların yer aldığı bir kitapta öykülerim yayınlandı. Yıllardır üzerinde çalıştığım mevcut roman dosyamla, edebiyat dünyasına girmeyi planlıyordum. Fakat bir akşam üzeri tüm dostlarım etrafımı sarmış bahçemde oturuyorduk. Onların gözlerine baktığımda bizim sıkıntılarımızı neden yazmıyorsun der gibi mahzun bir ifade vardı yüzlerinde. Bunun üzerine onların dili olmak adına sıkıntıları eğlenceli bir üslupla yazmaya başladım. Yazdıkça kah hüzünlenerek, kah gülümseyerek onların dili oldum diyordum. Öyküme son noktamı gözyaşları içinde koydum.

Kitaptaki karakterler, gerçek hayattan esinlendiğiniz kediler mi?

Kitaptaki tüm karekterler aynı bahçeyi paylaştığım dostlarımdır. Tüyleriyle, göz renkleriyle, davranışlarıyla ve kendine has karekterleriyle hepsi gerçektir.

Kitaptan elde ettiğiniz gelirle gerçekleştirmek istediğiniz, projeler olduğunu biliyoruz. Tüm ‘Kedici Dergisi’ okurları için bu planlardan bahsedebilir misiniz?

Tüm dostlarım ve kendim adıma kitabımız elimizde umutla bu yola koyulduk. Tomris’in benden isteği, sokaktaki dostlarının da beslenmesiydi. Kitabımız ne kadar çok hayvansevere ulaşırsa, o kadar çok dostumuzun beslenmesine katkıda bulunacaktır. Kitabımızın tüm geliri patili dostlarımıza harcanacaktır. Biz istiyoruz ki Smokin Kedi Tomris adında bir barınak kuralım.. Tüm dostlarımızı sevgiyle doyurarak, sağlık problemlerini çözelim.

Son olarak tüm hayvanseverlere ve Kedici Dergisi okurlarına vermek istediğiniz bir mesaj var mıdır?

Hayvansever insanlarında benimle aynı duygular içinde olduğunu biliyorum. Çevresinde gezinen dostlarımızı görmezden gelmediğini, onlar için mücadele verdiğini biliyorum. Ben daha çok kişiye sesimizi duyurmak adına yazarak bu yolda yürüyorum. Onlarda bizim elimizden tutarsa bu halka giderek büyüyecek ve dostlarımız güçlenecek. Sevgili Kedici Dergisi okurları umarım kitabımızı keyifle okursunuz. Dört ayaklı dostlarım adına hepinize ve Kedici Dergisi'ne teşekkür ediyoruz. Patili sevgilerimizi sunuyoruz. Kitapla, sevgiyle ve patili dostlarımızla kalınız…

17/10/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Ve Akan Sular

15.12.2022

Kediler için akan su güven verir. Akan taze suyu, minik dostlarımız lıkır lıkır içerler. ...

Kediler Alemi

Kedimin Kilosu Normal Mi?

23.03.2023

Kedim çok zayıf ya da çok kilolu, ideal kilosu ne olmalı? Dediğinizi duyar gibiyiz. Kediciler ...

Kedim Neden Su İçmiyor?

07.03.2023

Kedilerin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için yiyeceğe, suya ve sevgiye ihtiyacı ...