Kediniz İle Tatil Planı

Kediniz İle Tatil Planı

Tatile çıkmaya karar verdiniz ancak kedinizle ne yapacağınızı düşünüyorsunuz. Onunla tatile gitmek, nereye gitseniz yanınızda götürmek istediğinizi biliyoruz. Peki, minik dostunuzla tatil planınızı nasıl ayarlamalısınız?

Bir tatil planı yaptıysanız ve imkanınız da varsa mutlaka kedinizi de tatilinize dahil etmelisiniz. Onun sizden ayrıldığında stres olacağını bilmelisiniz. Kediler alıştığı düzelerinin değişmesini istemezler. Onların hayatının merkezinde biz varız. Bizde onları hayatımızın merkezine koymalıyız. Planlarınıza onları her daim dahil etmeli, duygusal canlılar olduklarını unutmamalısınız.

Planlarınıza dahil edemiyor ve onunla birkaç gün ayrılmak zorundaysanız, kediler bulundukları yerin değişmesinden hoşlanmazlar. Bu sebeple onun evde kalması için yapmanız gereken bir takım işler var. Öncelikle gün ışığı alacağından emin bir şekilde bırakmalısınız. Temiz su ve taze mama verecek, güvendiğiniz bir arkadaşınızdan yardım almalısınız. Hafif seste radyo veya televizyon açık bırakmalısınız. Oyuncakları ortada, sevdiği her şey yerli yerinde olmalıdır. En önemlisi tatil sürenizi ona göre belirlemeli, canının sıkılacağını unutmamalısınız!

Eğer kedinizle birlikte tatile gidecekseniz, en doğrusu araba ile seyahattir. Ancak uçak veya araba ile gittiğiniz seyahatte çantasından çıkarmamanız daha az stres olmasını sağlayacaktır. Aşı karnesini yanınızda götürmeli, uçak rezervasyonunu önceden yaptırmalısınız. Sakinleştirici ilaçlar vermeniz doğru olmaz!

Bazı otel veya pansiyonlar, kedinizi kabul eder. Bu yönde kullandığınız tercihte, otelde ki cam kapı güvenlik önlemlerine dikkat etmelisiniz. Kedinizin boynuna isim numara yazan tasma takmanız fayda sağlayacaktır.

Kedinizi yanınızda götüremiyor, ona taze mama ve su verecek bir ortam organize edemiyorsanız, kedi otellerini tercih etmelisiniz. Veteriner hekiminizden yardım alarak tüm aşılarını tamamlamalısınız. Bırakacağınız kedi oteline, kediniz hakkında bilgileri eksiksiz vermelisiniz.

19/07/2021

Keditörün Önerisi

Kedi

04.11.2021

Çoğu memeli canlılar gibi insanlar ve kediler temelde aynı organlara sahiptir. Ancak elbette ...

Kediler Alemi

Kedi Korkusu Nasıl Yenilir?

17.09.2021

Kedi görünce çığlık atma hatta masaların üzerine çıkmaya kadar varan abartı davranış ...

Kedi Hafızası

05.05.2023

Japon uzmanların yaptığı araştırmada, kedilerin belirli hafıza testlerinde oldukça iyi ...