Kedinizin Cinsine Göre Burcu Ne?

Kedinizin Cinsine Göre Burcu Ne?

Kedinizin burçlara göre farklı karakter özellikleri gösterdiğini biliyor muydunuz? Peki ya burçların cinslerinde etkisini?

Koç Burcu: Sibirya Kedisi (21 Mart-19 Nisan)

Ateş grubunun en enerjik burcu kendisi gibi hareketli ve enerjisi yüksek kediler sahiplenmeli. Anı yaşamayı seven koçlar, evcil hayvanları ile günün her saatinde oyun oynamak ister. Oyuncu, neşeli, sevimli tavırları ile koç burcunu Sibirya kedileri temsil ediyor. Sibirya kedisi evin her yerinde koştururken senin de enerjin tükenmeyecek ve harika bir ikili olacaksınız.

Boğa Burcu: Laperm Kedisi (20 Nisan-20 Mayıs)

Boğa burcunun doğasında sakinlik vardır. Sakin ve uyumlu yapıları ile her sorunun üstesinden gelen boğalar evcil hayvanları için de oldukça iyi bir arkadaş olacaktır. Boğa burçlarının arkadaş canlılığı, sadakati ve sağduyusunu adeta bünyesinde toplayan kedi cinsimiz ise Laperm. Laperm, tıpkı boğalar gibi sadık, samimi ve sevecen. Dikkatli ve görsel hafızası kuvvetli olan boğa burçları etraflarında güzel görünümler olmasını da oldukça seviyor. Sevimli kedi cinsimiz evin bir köşesinde sakin sakin etrafı izlerken gözlerini üzerinden ayıramayacaksın. Çabuk alışan Laperm kedilerle aranızda kısa sürece kopmayacak bir bağ oluşacak.

İkizler Burcu: Siyam Kedisi (21 Mayıs-21 Haziran)

Hava grubunun şımarık çocukları ikizler gün içerisinde yorulmak nedir bilmeden koşturur, olumsuzlukları çabuk unutur, etrafına neşe saçar. İletişim uzmanı olan bu burç dünyadaki tüm varlıklarla konuşarak sorunlarının üstesinden gelir. Konuşmalarınla etkilemediğin insan kalmadığı gibi evine tam kendine göre bir kedi alarak enerjini ikiye katlayabilirsin. Siyam kedisi tıpkı senin gibi iletişim kurmaya bayılıyor. Çağırdığında yanında biten, konuşurken gözlerinin içine bakan bu kedi ilgiyi çok seviyor. Konuşmalarınla dikkat çektiğin gibi kedin de sürekli miyavlayarak dikkatini çekmeye çalışacak. Birbirinizin dilinden en iyi siz anlarsınız. Siyam kedisi sahiplendikten sonra her şeyi anlatabileceğin bir ev arkadaşın olacak.

Yengeç Burcu: Somali Kedisi (22 Haziran-22 Temmuz)

Su grubunun hassas ve duygusal burcu yengeçler, günlük hayatlarında sadık bir dostları olmasını ister. Arkadaşlıkları kuvvetli olan bu burçlar sahiplendikleri evcil hayvanların da kendileri gibi her zaman sadık olmasını ister. Evini seven yengeçler günün yorgunluğunu ailesinin yanında atmak ister. Evinde enerjisini yükseltecek birisi olduğu sürece yengeç burcunu evinden çıkarmak oldukça zordur. İşte yengeç burcunun aradığı kedi cinsimiz Somali. Her zaman enerjisi yüksek olan bu kedi eve geldiğinde sevimli halleriyle senin de enerjini yükseltecek. Somali; her zaman oyun modunda olan, dikkat çekmeyi seven, ne kadar sevilse de sıkılmayan kedi cinsimiz. Sahibinin kucağına atlamaya bayılan bu kedinin sonsuz sevgisi, hassas kalbinde büyük bir yer kaplayacak.

Aslan Burcu: Habeş Kedisi (23 Temmuz- 22 Ağustos)

Aslan burçları dikkat çekmeyi seven, iltifat almak için kendini övmekten kaçınmayan, herkesin onu hayranlıkla izlemesini isteyen ateş grubunun en baskın karakterli burcu. Gücü çok seven aslan burçları etraflarında güçlü ve kendileri gibi dikkat çekmeyi seven kişiler ister. Evcil hayvan sahiplenmek istiyorsan da seçimin farklı olmayacak. Aslan burcunu Habeş kedileri temsil eder. Tıpkı aslanlar gibi dikkat çekmeyi sever, güzelliği ile çevresindekileri hayran bırakır. Bütün ilgi kendisinde olsun isteyen bu kediler insanlara yanaşmaktan ve zorla kendini sevdirmekten hiç sıkılmaz. Onun dilinden en iyi sen anlarsın tabi.

Başak Burcu: İran Kedisi (23 Ağustos- 22 Eylül)

Başak burçları dışarıda zaman geçirmeyi çok sevmez. Alçakgönüllü ve çekingen bir yapıları vardır. Aynı zamanda hassas ve duygusal yönlerini dışarı yansıtmaktan çekinir. Bu burcu temsil eden sevimli kedi cinsimiz ise İran kedileri. Adeta başak burçlarının ev arkadaşı olacak özellikleri taşıyan bu kediler senin gibi dışarı çıkmaktan pek hoşlanmıyor. Hassas yapısı ile sahibine bağlanıyor ve sahibini görmediğinde içine kapanıyor. Sahibine karşı ise dünyanın en sevimli, en cana yakın kedisi oluyor.

Terazi Burcu: Ragdoll Kedisi (23 Eylül- 22 Ekim)

Terazi burcu çevresiyle iletişimi kuvvetli, kelimeleri ile kendine hayran bırakan yapıya sahiptir. Teraziler yalnız kalmaktan hoşlanmaz, sevdiklerinin daima yanında olmasını ister. Bu burcu temsil eden kedi cinsimiz ise Ragdoll. Yalnız kalmayı sevmiyor, sevdiklerini ilgi görmek için daraltmaktan çekinmiyorsun. Ragdoll adeta seninle ev arkadaşı olacak özellikleri taşıyor. Bu kedi gece uyumadan önce ona sarılmanı isteyecek, peşinden ayrılmayacak, tam da sevdiklerinden beklediğin gibi sensiz yapamayacak. Sevimli görünümleri, ilgi manyaklığı, sahibiyle uyumayı çok sevmesi ragdoll cinsi kedileri terazi burçları ile eşleştiriyor.

Akrep Burcu: Mavi Rus Kedisi (23 Ekim- 21 Kasım)

Akrep burcu istediğini yapmak içim engel tanımaz. Her güçlüğü aşan bu burçlar etrafında kendisi gibi güçlü varlıklar olmasını istiyor. Ne istediğini bilmeyen, çekingen karakterler akrep burçlarının sevmediği özellikler. Bu nedenle akrep burcunu Mavi Rus temsil ediyor. Mavi rus, akrep burçları gibi ne istediğini bilir. Yemeğini, suyunu, oyuncağını istediği zaman almasını bilen bu kediler keskin bakışlı ve serttir. Yaramazlıklarını göze batmayacak şekilde yapar.

Yay Burcu: Sfenks Kedisi (22 Kasım- 21 Aralık)

Yay burcu hayal dünyasında sınır tanımayan, yenilikleri ve değişiklikleri seven yapıya sahiptir. Bu yüzden her zaman farklı oyunlar oynayabileceği, değişikliklere kolay adapte olacak bir ev arkadaşına ihtiyacı var. Yay burçlarını temsil eden kedi cinsimiz ise Sfenks. Bu kediler tüysüz yapıları ile yay burçlarının dikkati çekmeyi başarıyor. Farklı ortamlara kısa sürede adapte olan Sfenks cinsi kediler seninle istediğin her oyunu oynayacak enerjiye sahip.

Oğlak Burcu: Korat Kedisi (22 Aralık- 19 Ocak)

Oğlak burcu hayatının her alanında kaliteyi seven, başarılı olmak için sınır tanımayan bir yapıya sahiptir. Bu burcu temsil eden Korat cinsi kediler kaliteli vakit geçirmeyi sever. Bakışları ile kendine hayran bırakan bu kedi, insanlarla güçlü bir bağ kurar. Tıpkı oğlaklar gibi güçlü karakterleri ön plandadır. Seninle keyifli zaman geçirmek için her an hazırda bekleyecek.

Kova Burcu: Birman Kedisi (20 Ocak-18 Şubat)

Kova burçları merhametleri ve iyi niyetleri ile hava grubunun en sadık burcudur. Bu burcu temsil eden Birman kedileri tıpkı sahipleri gibi bazen durgun bazen çok hareketli olabiliyor. Moduna göre keyfini yerine getireceği gibi özel olarak ilgilenmeni de istiyor. Masum bakışlı, yardımsever ve oyuncu bu kediyle harika bir uyum sağlayacaksınız.

Balık Burcu: Ragamuffin (19 Şubat- 20 Mart)

Balık burcu sadece sevdiklerinden değil herkesten ilgi görmeyi ister. Hassas yapıları ile çevresindekilerle duygusal bağ kurarlar. Balık burcunu temsil eden kedi cinsimiz Ragamuffin tıpkı balıklar gibi sahipleri ile duygusal bir bağ kuruyor. Bu kedilerin uysallığı, kendini sevdirmek için yaptığı yaramazlıklar, arkadaş canlılığı balıklarla harika bir uyum yakalamasını sağlıyor. Sahibinin kucağına kıvrılıp uyumaya bayılan bu kedilerle mükemmel bir ikili olacaksınız.

Kaynak: miyavlıyo

16/06/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kediniz İle Tatil Planı

19.07.2021

Tatile çıkmaya karar verdiniz ancak kedinizle ne yapacağınızı düşünüyorsunuz. Onunla ...

Kediler Nelerden Korkar?

16.03.2022

Özgür, başına buyruk takılmayı seven kediler, tıpkı insanlar gibi birçok şeyden ...

Smokin Kediler

04.11.2022

Smokin kediler siyah ve beyaz tüy rengine sahiptir. Aynı zamanda hırs ve bağımsızlık ...

Dikkat Kedi Çıkabilir!

18.02.2021

Sivas Belediyesi örnek bir olaya imza atarak, şehrin birçok noktasına ‘Kedi çıkabilir’ ...

Kediniz Neden Oynamıyor?

18.05.2023

Kedinizin oyun oynamadığını ve uzun saatler uyuduğunu fark ettiniz. Elbette bu davranışı ...